Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podľa Adama Backa je predpoveď Ark pre Bitcoin príliš konzervatívna

Článok

Adam Back
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Predpoveď Yassine Elmandjru, kryptomenového analytika investičného poradcu Ark, ktorý v septembri vyhlásil, že trhová kapitalizácia bitcoinu dosiahne najneskôr do roku 2030 hodnotu jeden až 5 biliónov dolárov, je podľa Adama Backa príliš konzervatívna.  

Adam Back, ktorý stojí za spoločnosťou BlockStream a patrí na zoznam ľudí, ktorí boli v minulosti označovaní za potenciálneho zakladateľa Bitcoinu Satoshiho Nakamota (tuto špekuláciu samozrejme poprel), si myslí, že spoločnosť Ark, ktorá sa v posledných mesiacoch zviditeľnila veľkým optimizmom v súvislosti s akciami Tesla (a zdá sa, že správym), je v prípade Bitcoinu až príliš opatrná.

,,Je to príliš konzervatívne. Povedal by som, že Bitcoin bude trhom s hodnotou bilióna dolárov do dvoch rokov. Jeden bilión je okolo 50 tisíc dolárov za 1 BTC,” napísal na Twitteri. Aby sa predpoveď Backa naplnila, Bitcoin musí spraviť rast o viac ako 400%.

Spoločnosť Ecoinometrics uviedla ďalšie zaujímavé prirovnania. Ak by sa mal Bitcoin vyrovnať v trhovej kapitalizácii hodnote akcii spoločnosti Apple, musel by dosiahnuť až hodnotu 100 000 USD (kapitalizácia 2 miliardy dolárov). A ak by mal byť rovný hodnote zlata, s ktorým je najčastejšie porovnávaný, musel by stáť až 500 000 dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne