Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoinové veľryby vytvorili dôležité supporty. Udrží sa cena nad nimi?

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinove klastre veľrýb ukazujú na tri kritické hladiny ceny Bitcoinu, na ktoré sa bude sústrediť v najbližšom období zvýšenia pozornosť.

Klastre veľrýb sa vyrábajú v čase, kedy veľkí investori nakupujú množstvo bitcoinov a následne s nimi nehýbu. Tieto klastre väčšinou naznačujú, kde sa nachádzajú kľúčové support úrovne a ak sa nad nimi cena udržuje, existuje veľká pravdepodobnosť ďalšieho rastu.

Podľa údajov z Whalemap sú aktuálne tromi dôležitými úrovňami supportu, ktoré vytvorili veľryby, ceny 10 407 dolárov, 10 570 dolárov a 10 667 dolárov.

Stratégiou veľrýb, ak sú presvedčené, že sa nachádzajú v býčom období, je skupovať bitcoiny, keď sa na trhu nachádza významná likvidita. Je to jednoducho z toho dôvodu, že sa snažia nakúpiť (alebo predať) bticoiny vo veľkom množstve a zvýšená likvidita je ideálnym časom na realizáciu tohto plánu.

Akumulácia veľrýb preto častokrát prebieha práve v momente, keď sa na trhu strhne panika a najmä retailoví investori pristupujú k predajú svojich BTC. Obodrie, kedy sa deje tento predaj, nastokrát končí tým, že tieto “lacnejšie” BTC sa dostanú do rúk veľrýb.

Portál Cointelegraph upozornil, že podobné sa správal trh aj v posledných dňoch, kedy cena klesla z 10 900 dolárov na 10 500 USD. V nasledujúcich dňoch však začala opäť stúpať a v čase písania tohto článku je už približne 10 800 USD. Strach na trhu, ktorý viedol k výpredaju, spôsobili najmä negatívne správy v súvislosti s kauzou BitMEX a následným potvrdením diagnózy Donalda Trumpa o koronavíruse (táto informácia zasiahla všetky trhy a ovplyvnila aj trh s krypotmenami, ktorý koreluje s akciovým trhom pozn.red.).

Správanie veľrýb je jedným z faktorov, ktoré rozhodne netreba pri odhadovaní sentimentu na trhu podceňovať. Ak veľryby skupujú bitcoiny, ktorých sa ostatní zbavujú, znamená to, že majú silnú dôveru v ďalší rast ceny.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne