Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.8.): Bitcoin, Cardano, Ethereum, Chainilink či ruský stablecoin

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

90% držiteľov Etherov a 100% držiteľov Chainlinku v pluse!

Veľmi zaujímavé čísla zverejnili v priebehu včerajšieho dňa analytické spoločnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podľa ich záverov totiž v čase publikácii ich dát boli takmer všetci držitelia krypotmien Chainlink a Ethereum voči hodnote dolára v pluse, inak povedané kúpili daný coin za menej, než bola jeho súčasná trhová cena v USD. Viac sa dozviete tu.

Cardano má po 5 dňoch už viac než 700 staking poolov

Od spustenia mainnetu fázy Shelley trvalo kryptomene Cardano (ADA) len 5 dní, kým na jej blockchaine vzniklo viac než 700 aktívnych staking poolov, čo podčiarkuje obrovský záujem o staking na tejto platforme. V čase publikácie článku portálom CryptoSlate existovalo na Cardano už 731 rôznych poolov a uzamknutých v nich bolo už viac než 6 miliárd mincí ADA. Viac sa dozviete v tomto článku.

Litecoin začne testovať MimbleWimble už v septembri

Prvý testnet implementácie MimbleWimble protokolu do Litecoinu (LTC) by sa mal realizovať už v septembri. Informoval o tom hlavný vývojár projektu David Burkett. Táto aktualizácia môže vyriešiť problém fungiblity, čo by mohlo jednak výrazne prispieť adopcii a popularite Litecoinu ale taktiež byť dobrou správou aj pre samotný Bitcoin. Viac sa dozviete tu.

Ruská Sberbank rozmýšľa nad vlastným stablecoinom

Najväčšia ruská komerčná banka Sberbank zvažuje možnosť vydania vlastného tokenu. Riaditeľ spoločnosti Sergey Popov informoval, že by išlo o stablecoin, ktorý by bol v pomere 1 k 1 viazaný na ruský rubeľ. Vydanie takéhoto tokenu jej umožní nový zákon prijatý v ruskej dume, ktorý pred pár dňami podpísal ruský prezident Vladimír Putin. ,,Pravdepodobne môžeme vydať stablecoin na základe toho, aký zákon bol prijatý. A môžeme tento stalbecoin naviazať na rubeľ. Tento token môže byť základným inštrumentom ako podkladové aktívum pre iné finančné aktíva,” uviedol Popov. (cointelegraph.com)

Adopcia Bitcoinu funguje. Pridáva sa celebrita z oblasti športového priemyslu

Dave Portoney  je v Spojených štátoch veľmi známa osoba, čoho dôkazom je 2,7 milióna followerov, ktorí ho sledujú na Instagrame. Ide o zakladateľa úspešného portálu zameraného na šport a pop kultúru Bartstool Sports. Vypuknutím pandémie koronavírusu, ktorým utrpel aj jeho projekt, sa však rozhodol orientovať na obchodovanie na akciových trhoch, čím na seba strhol aj relatívne nemalú pozornosť mainstreamových médii. V súvislosti s Bitcoinom sa zviditeľnil tým, že ho najprv označoval za podvod a neskôr ho zosmiešňoval. Postupne však mení názor, čo je dôkazom rastúcej adopcie. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.