Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia Bitcoinu funguje. Pridáva sa celebrita z oblasti športového priemyslu

Článok

portoney-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dave Portoney  je v Spojených štátoch veľmi známa osoba, čoho dôkazom je 2,7 milióna followerov, ktorí ho sledujú na Instagrame. Ide o zakladateľa úspešného portálu zameraného na šport a pop kultúru Bartstool Sports. Vypuknutím pandémie koronavírusu, ktorým utrpel aj jeho projekt, sa však rozhodol orientovať na obchodovanie na akciových trhoch, čím na seba strhol aj relatívne nemalú pozornosť mainstreamových médii.

Počas tohto obdobia sa viackrát kriticky a neskôr úsmevným, no laickým spôsobom vyjadroval aj na adresu Bitcoinu. Slúži vďaka tomu ako pekný príklad toho, ako sa dá na Bitcoin postupne meniť názor.

Ešte v roku 2017, kedy sa tradingu vôbec nevenoval, publikoval vtipné video, v ktorom označil Bitcoin bez hlbšieho skúmania jeho podstaty za podvod a jeho ťažbu prirovnal k hre Mario Brothers. Následne počas spomínaných začiatkov obchodovania na akciových trhoch viackrát naznačil, že mu nerozumie a nechápe, čím je vzácny.

V súčasnosti však už názor na Bitcoin zmenil a tvrdí, že ho chce vlastniť, hoci ho stále úplne nechápe. Preto oficiálne požiadal bratov Winklevossovcov, ktorí stali pri zrode Facebook a zarobili skorými investíciami do Bitcoinu nemalý majetok, aby mu ho vysvetlili. Winklevossovci, ktorí mimochodom reprezentovali v minulosti USA na olympiáde vo veslovaní, a teda majú taktiež podobne ako Portoney blízko k športu, sú aktuálne poprednými predstaviteľmi bitcoinovej komunity v USA, nakoľko stoja na čele jednej z najväčších búrz Gemini.

Príklad Portoneyho ukazuje, že mladí a veľakrát aj úspešní ľudia dokážu vopred odsúdiť niečo bez toho, aby sa tomu pokúsili porozumieť. Zároveň je však dobrou správou, že sú schopní sebareflexie a dokážu zmeniť názor. Portoney je relatívne sledovanou osobou a to, že sa začína orientovať pro-bitcoinovo je dobrou správou je ďalšiu adopciu.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne