Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia Bitcoinu funguje. Pridáva sa celebrita z oblasti športového priemyslu

Článok

portoney-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dave Portoney  je v Spojených štátoch veľmi známa osoba, čoho dôkazom je 2,7 milióna followerov, ktorí ho sledujú na Instagrame. Ide o zakladateľa úspešného portálu zameraného na šport a pop kultúru Bartstool Sports. Vypuknutím pandémie koronavírusu, ktorým utrpel aj jeho projekt, sa však rozhodol orientovať na obchodovanie na akciových trhoch, čím na seba strhol aj relatívne nemalú pozornosť mainstreamových médii.

Počas tohto obdobia sa viackrát kriticky a neskôr úsmevným, no laickým spôsobom vyjadroval aj na adresu Bitcoinu. Slúži vďaka tomu ako pekný príklad toho, ako sa dá na Bitcoin postupne meniť názor.

Ešte v roku 2017, kedy sa tradingu vôbec nevenoval, publikoval vtipné video, v ktorom označil Bitcoin bez hlbšieho skúmania jeho podstaty za podvod a jeho ťažbu prirovnal k hre Mario Brothers. Následne počas spomínaných začiatkov obchodovania na akciových trhoch viackrát naznačil, že mu nerozumie a nechápe, čím je vzácny.

V súčasnosti však už názor na Bitcoin zmenil a tvrdí, že ho chce vlastniť, hoci ho stále úplne nechápe. Preto oficiálne požiadal bratov Winklevossovcov, ktorí stali pri zrode Facebook a zarobili skorými investíciami do Bitcoinu nemalý majetok, aby mu ho vysvetlili. Winklevossovci, ktorí mimochodom reprezentovali v minulosti USA na olympiáde vo veslovaní, a teda majú taktiež podobne ako Portoney blízko k športu, sú aktuálne poprednými predstaviteľmi bitcoinovej komunity v USA, nakoľko stoja na čele jednej z najväčších búrz Gemini.

Príklad Portoneyho ukazuje, že mladí a veľakrát aj úspešní ľudia dokážu vopred odsúdiť niečo bez toho, aby sa tomu pokúsili porozumieť. Zároveň je však dobrou správou, že sú schopní sebareflexie a dokážu zmeniť názor. Portoney je relatívne sledovanou osobou a to, že sa začína orientovať pro-bitcoinovo je dobrou správou je ďalšiu adopciu.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.