Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

90% držiteľov Etherov a 100% držiteľov Chainlinku v pluse!

Článok

Ethereum Chainlink
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Veľmi zaujímavé čísla zverejnili v priebehu včerajšieho dňa analytické spoločnosti Glassnode a IntoTheBlock. Podľa ich záverov totiž v čase publikácii ich dát boli takmer všetci držitelia krypotmien Chainlink (LINK) a Ethereum (ETH) voči hodnote dolára v pluse, inak povedané kúpili daný coin za menej, než bola jeho súčasná trhová cena v USD.

Spoločnosť Glasnode sa sústredila na Ethereum a dospela k záveru, že aktuálne 90% všetkych Etherov v obehu je v profite. To znamená, že 90% z približne 112 miliónov Ehterov boli kúpene za nižšiu cenu, než je ich súčasná dolárová hodnota. Naposledy bolo Ethereum na podobných leveloch vo februári 2018, kedy bola jeho cena 925 dolárov. Aktuálne je tesne pod hranicou 400 USD.

Pokiaľ ide o Chainlink, ten vďaka svojmu bullrunu dokonca dospel v utorok do momentu, kedy prakticky neexistoval investor, ktorý by ho dokázal kúpiť drahšie, než bola jeho vtedajšia dolárová cena. Uviedla to štúdia IntoTheBlock.

Zaujímavé sú taktiež jej údaje o ďalších kryptomenách. Napríklad Bitcoin sa podľa IntoTheBlock taktiež nachádza už na 90%, no napríklad Litecoin len na 47%, čo znamená, že stále viac než polovica hodlerov LTC je v mínuse.

Tieto informácie samozrejme zohľadňujú len dáta posledných transakcií daných mincí. To znamená, že za nákupnú cenu je povážená tá cena, ktorá bola platná pri poslednej transakcií danej kryptomeny.

Ak ste kúpili Ethereum za tisíc dolárov a predali ho za 200 dolárov, utrpeli ste veľkú stratu. Do tejto  štatistiky ale zarátaní nie ste. Boli by ste len za predpokladu, že ste tieto ETH stále nepredali a držíte ich. V tom prípade by ste patrili medzi spomínaných 10% ľudí, ktorí sú ešte v strate.

Upozorňujeme, že tieto čísla boli platné v čase ich včerajšieho zverejnenia firmami IntoTheBlock a Glassnode. Ceny  Ethereum a Chainlink sa však odvtedy výraznejšie nezmenili, čiže by mali byť stále veľmi podobné.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne