Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (5.3.): Pozitívne predikcie, akumulácia BTC a novinka HTC

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Väčšina tých, čo nakupovali Bitcoin v roku 2018, ho stále HODLujú

Viac ako 15% vyťažených bitcoinov sa v priebehu posledných 12 až 18 mesiacov vôbec nepohla. Tento fakt zjavne podporuje predpoklad, že druhá polovica roka 2018 bola obdobím akumulácie, keďže väčšina vtedy nakúpených bitcoinov doteraz nezmenila svojho majiteľa. Nielen to, ale aj stúpajúci hashrate, sú bullish signálmi pre vývoj ceny. Viac sa dočítate tu.

Willy Woo: $135 000 za Bitcoin na konci nového cyklu dáva zmysel

Jeden z najpopulárnejších kryptoanalytikov Willy Woo si myslí, že nový rastový cyklus Bitcoinu, ktorý podľa neho už začal, bude viesť minimálne k cene 100 tisíc dolárov za 1 BTC. Zároveň predpokladá, že by mohla ísť aj o čosi vyššie. Podrobnosti sa dozviete tu.

Japonská firma investovala do kryptofondu Pantera Capital

Popredná marketingová firma Ceres sídliaca v Japonsku investovala do hedžového fondu so zameraním na blockchain a kryptomeny spoločnosti Pantera Capital. Informovala o tom na svojej webovej stránky pričom výšku investície nezverejnila. Pantera Capital pôsobí na trhu už od roku 2013. Jej prvý fond získal investície v hodnote 13 miliónov dolárov a druhý $25 miliónov. Tretí rizikový fond s názvom Pantera Venture Offshore Fund III LP bol registrovaný v auguste 2018. Pantera v rámci svojich fondov investovala do Ripple, Brave, Circle, Bitsdstamp a tiež do ICO tokenov ako 0x, Protocol, Kybel a Polkadot. Zameriava sa predovšetkým na firmy zamerané na blockchain technológiu, ICO tokeny a s tým súvisiace podnikanie. (cointelegraph.com)

Zmenil budúci guvernér Bank of England názor na kryptomeny?

Odchádzajúci guvernér Bank of England Mark Carney viackrát naznačil, že technológia, ktorú prinášajú kryptomeny, má svoj zjavný potenciál. Mimo iné nevylúčil možnosť vydania národnej digitálnej meny postavenej na tejto technológii či podporu pre kryptomenu Facebooku Libra. Jeho nástupca Andrew Bailey je však zdá sa názorovo bližšie skôr k Warrenovi Buffettovi.  Ak vás téma zaujala, viac sa dozviete tu.

HTC prináša 5G blockchain router s focusom na kryptomeny a súkromie

Spoločnosť HTC sa už dlhšiu dobu stavia ku kryptomenám veľmi pozitívne. Najnovšie informovala, že uvedie na trh na súkromie zameraný 5G blockchain router, ktorý umožňuje prevádzkovať plný bitcoinový uzol (node) a je vytvorený so zameraním sa na súkromie používateľov. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne