Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

HTC prináša 5G blockchain router s focusom na kryptomeny a súkromie

Článok

htc-exodus-5ghub

Spoločnosť HTC sa už dlhšiu dobu stavia ku kryptomenám veľmi pozitívne. Najnovšie informovala, že uvedie na trh na súkromie zameraný 5G blockchain router, ktorý umožňuje prevádzkovať plný bitcoinový uzol (node).

HTC pokračuje v trende úspechu telefónu Exodus 1, vôbec prvého smartphone so zameraním sa na kryptomeny. Router, ktorý by sa mal dostať na trh niekedy v polovici tohto roka, kladie dôraz na súkromie používateľov – je vybavený softvérom šifrovanej emailovej služby ProtonMail, funkciou Brave Browseru či decentralizovaného VIP Incognito módu.

HTC tvrdí, že v tomto smere je najlepšou voľbou ochrany pred zhromažďovaním dát veľkých technologických spoločností o vašej domácnosti, či už ide o produkty ako Google Nest či Amazon Alexa.

,,Exodus je o vlastníctve. Vlastníctve vašich kľúčov, vlastníctve vašich údajov, vlastníctve vášho súkromia. Exodus je štít proti náporu veľkých spoločnosti a ich útoku na súkromie vášho domova. Použitím Exodus 5G Hub máte väčšiu kontrolu nad vlastníctvom vašich údajov ako kedykoľvek predtým,” uvádza spoločnosť.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne