Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Väčšina veľrýb, ktoré nakupovali Bitcoin v roku 2018, stále HODLujú

Článok

HODL-BITCOIN

Viac ako 15% vyťažených bitcoinov sa v priebehu posledných 12 až 18 mesiacov vôbec nepohla. Tento fakt zjavne podporuje predpoklad, že druhá polovica roka 2018 bola obdobím akumulácie, keďže väčšina vtedy nakúpených bitcoinov doteraz nezmenila svojho majiteľa.

Podľa spoločnosti Unchained Capital, ktorá upozornila na niekoľko zaujímavých štatistík, sa za posledný rok presunulo medzi bitcoinovými peňaženkami dokopy 41,6% existujúcich BTC.

Mince, ktoré sú nečinné v rozmedzí troch až piatich rokov tvoria 14,4% celkovej ponuky. Bitcoiny, ktoré sa nepohli do dvoch rokov prezentujú 42%, čo predstavuje najvyšší hranicu od júna 2017.

Od júna 2017 sa taktiež zmenil trend krátkodobého držania Bitcoinu. Kým vtedy sa denne priemerne presunuli zhruba 2% existujúcich BTC a týždenne približne 6,7%, v čase publikácie tejto štúdie sa za posledný týždeň presunulo 4,6% všetkych BTC a z toho len jedno percento za posledných 24 hodín.

Percento BTC, ktoré cirkulujú ročne, taktiež kleslo o viac ako 5% z 45,58% vo februári 2019 na 40,24% vo februári 2020.

Nárast počtu bitcoinov, ktoré sa nehýbu, naznačuje, že takzvaní „HODLeri“ predpokladajú ďalší rast ceny a preto len vyčkávajú. Ďalším fundamentom, ktorý prispievajú tomto predpokladu, je okrem toľkokrát zmieňovaného májového halvingu aj nárast hashrate (výpočtovej sily potrebnej na vyťaženie nového bloku), ktorý neustále vytvára nové rekordy. Čím je hashrate vyšší, tým je bezpečnosť celej siete vyššia. Zároveň to však znamená, že ťažiari zvyšujú svoje úsilie o vyťaženie nového bloku, čiže očakávajú rentabilnosť svojej investície.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne