Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zmenil budúci guvernér Bank of England názor na kryptomeny?

Článok

Bank of England

Odchádzajúci guvernér Bank of England Mark Carney viackrát naznačil, že technológia, ktorú prinášajú kryptomeny, má svoj zjavný potenciál. Mimo iné nevylúčil možnosť vydania národnej digitálnej meny postavenej na tejto technológii či podporu pre kryptomenu Facebooku Libra. Jeho nástupca Andrew Bailey je však zdá sa názorovo bližšie skôr k Warrenovi Buffettovi.

Na Warrena Buffetta narežeme z dôvodu, že svoj názor na kryptomeny a Bitcoin nezmenil ani po stretnutí sa s Justinom Sunom a ďalšími predstaviteľmi blockchain priemyslu.

Súčasný názor nástupcu Carneyho je možné zatiaľ len odhadovať. Ak sa však pozrieme do minulosti, tá neveští pre kryptomeny nič dobré. V rozhovore pre BBC ich totiž v roku 2017 opísal takto:

,,Ak chcete investovať do Bitcoinu, buďte pripravení, že prídete o všetky svoje peniaze. Bitcoin nemá žiadnu vnútornú hodnotu,“ uviedol ešte ako šéf úradu Financial Conduct Authority.

Súčasný názor Baileyho na Bitcoin sa dozvieme pravdepodobne už čoskoro. V apríli ho totiž v zastúpení Bank of England čakajú rozsiahle rozhovory ohľadom možnosti vzniku digitálnej libry pod kontrolou anglickej centrálnej banky. O tejto veci sa bude rozprávať s lídrami centrálnych bánk ďalších krajín, ktoré zvažujú toto možnosť – Európskej únie, Kanady, Japonska, Švédska a Švajčiarska.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne