Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.6.): Bitcoin, Tron, Facebook, SEC & ETF, McAfee a Binance

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Avizovaná veľká novinka Tron

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme vás informovali o tom, ako šikovne dokáže Justin Sun manipulovať s cenou kryptomien Tron (TRX) a BitTorrent (BTT). CEO Tronu ovplyvňoval cenu týchto coinov tým, že na Twitteri zverejňoval takzvané “oznámenia o budúcom oznámení”. Justinovi Sunovi v podstate stačilo na Twitteri napísať, že čoskoro zverejní veľkú novinku a cena TRX respektíve BTT (podľa toho, o aké oznámenie išlo) narástla o niekoľko percent. Justin Sun urobil naposledy takýto typ oznámenia 1. júna, keď informoval, že už 3. júna zverejní veľkú novinku. Včera sme sa teda dočkali veľkého odhalenia. Justin Sun zverejnil Tweet, v ktorom oznámil, že sa stal víťazom charitatívnej aukcie na Ebay, v rámci ktorej zaplatí neuveriteľných 4 567 888 dolárov za to, že bude môcť povečerať s investičným mágom 88-ročným veteránom a tretím najbohatším mužom sveta Warrenom Bufferom. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Veľká novinka Tron (TRX) je na svete. Justin Sun sa stretne s Buffettom

Delphi Digital: Bitcoin je tento rok kráľom aktív

Analytická firma Delphi Digital označila Bitcoin za tohtoročného kráľa všetkých aktív vzhľadom na to, aké výkony dosiahol v prvých mesiacoch tohto roka. Delphi Digital založil svoj komentár k Bitcoinu na základe návratnosti investície do Bitcoinu v prvých piatich mesiacoch 2019 a to najmä z dôvodu, že tento rast prišiel v dobe, kedy tradičné rizikové aktíva naďalej čelili predajnému tlaku. Viac sme sa tejto téme venovali tu.  

Delphi Digital: Bitcoin je tento rok kráľom všetkých aktív

Kryptomama: SEC by mala byť v prípade ETF menej opatrná

Hester Peirceová, členka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá si pozitívnym názorom na kryptomeny získala prezývku “krypto mama” si myslí, že SEC by mala upustiť od svojho opatrného prístupu k inováciám týkajúcim sa ETF fondov. Peirceová podľa správy z jednania SEC vyzvala svojich kolegov v komisii, aby znížili svoju opatrnosť v priestore ETF fondov. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Kryptomama: SEC by mala byť v prípade ETF menej opatrná

CFTC sa zaujíma o kryptomenu Facebooku

Krypotmena Facebooku, ktorá by mala prísť na trh budúci rok pod názvom GlobalCoin, vzbudzuje čoraz viac pozornosti. Najnovšie sa o ňu zaujíma regulátor CFTC. Predseda americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) J. Christopher Giancarlo zbystril svoju pozornosť na takzvaný Globalcoin. Ak vás táto téma zaujala, prečítajte si celý článok.

CFTC sa zaujíma o kryptomenu Facebooku. Globalcoin môže pomôcť aj Bitcoinu

John McAfee spúšťa vlastnú kryptomenu

Autor prvého komerčného antivírusu  a známy podporovateľ kryptomien, hoci svojským až kontroverzným spôsobom, John McAfee, oznámil na Twitteri, že uvedie na trh svoju vlastnú nezávislú kryptomenu. Takzvaný “McAfee Freedom Coin” predstaví už na jeseň 2019. Ak o ňom chcete vedieť viac, prečítajte si náš článok.  

John McAfee spúšťa vlastnú kryptomenu. Jej hodnota bude “nula”

Prvý stablecoin na Binance Chaine. Binance pripravuje aj vlastný

Najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance oznámila zalistovanie prvého stablecoinu, ktorý funguje na blockchaine Binance Chain a zároveň bude dostupný v rámci decentralizovanej burzy Binance DEX. Takzvaný StableUSD (USDS) je produktom startupu Stably, ktorý tvrdí, že Biannce Chain si vybral z dôvodu jeho vysokej bezpečnosti, jednoduchosti používania a rýchlym transakciám s jednosekundovým časom. Binance však medzitým zjavne pripravuje aj vlastný stablecoin. Viac o tejto téme sa dočítate tu.

Binance Chain s prvým stablecoinom. Binance pripravuje aj vlastný

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.