Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CFTC sa zaujíma o kryptomenu Facebooku. Globalcoin môže pomôcť aj Bitcoinu

Článok

facebook-coin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomena Facebooku, ktorá by mala prísť na trh budúci rok pod názvom GlobalCoin, vzbudzuje čoraz viac pozornosti. Najnovšie sa o ňu zaujíma regulátor CFTC.

Predseda americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) J. Christopher Giancarlo zbystril svoju pozornosť na takzvaný Globalcoin. ,,Veľmi nás zaujíma, chceme tomu lepšie porozumieť,” priznal pre Financial Times. Zároveň skonštatoval, že zatiaľ neeviduje zo strany Facebooku žiadnu formálnu žiadosť, ktorá by sa týkala jeho regulačného posúdenia: ,,Môžeme konať len na základe žiadosti, no žiadnu sme nedostali.“

Globalcoin zjavne vzbudzuje čoraz väčšiu pozornosť zo strany amerických regulátorov. Jeho potenciál je totiž nepopierateľný a keď sa v médiách objavujú informácie o tom, ako chce Facebook túto kryptomenu oslobodiť od tradičného bankového sektoru, pozornosť vlády rastie.

Facebook Coin, respektíve Globalcoin, by mal byť totiž natívnou menou všetkých sociálnych sieti, ktoré patria pod Facebook. Čiže aj WhatsAppu či Instagramu. Používatelia ho budú môcť používať v rámci aplikácie a na reálne nákupy a výmenu peňazí.

Podľa Financial Times zástupcovia Facebooku medzitým vedú rokovania s rôznymi investormi, no aj budúcimi partnermi. Spomína sa zmenáreň Coinbase, či burza Gemini. Tieto dve americké regulované platformy by mohli poskytnúť GlobalCoinu priamy prístup na trh s digitálnymi menami.

Výkonný riaditeľ BitPay Sonny Singh minulý týždeň v rozhovore pre Bloomberg TV vyhlásil, že Globalcoin môže mať výrazný vplyv na rast trhu s kryptomenami a pozitívne môže ovplyvniť aj cenu Bitcoinu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.