Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.3.): Pokrok v Nemecku, pliaga búrz, Libra a India

Článok

bitcoin-hulk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin a kryptomeny sa stali v Nemecku legálnymi finančnými nástrojmi

Veľmi zaujímavo sa v poslednom období stavia ku kryptomenám Nemecko. Len nedávno sme vás informovali, že viaceré nemecké banky zvažujú možnosť ponúkať svojim zákazníkom úschovu kryptomien. Ešte predtým zas nemecká banka Deutshe Bank uviedla predpoklad, že do konca roka 2030 nahradia kryptomeny súčasné fiatové meny. Najnovšia správa, na ktorú upozornil portál Dailyhodl.com, je voči kryptomenám taktiež veľmi pozitívna. Kryptomeny sa totiž stali v Nemecku legálnymi finančnými nástrojmi. Viac sa dočítate tu.

Burzy centralizujú kryptopriemysel. Dôkazom je kauza Sun vs. Steemit

Kryptoburzy významným spôsobom zvýraznili fakt, že su centralizovaným bodom v priemysle, ktorý sa snaží o decentralizáciu. Najnovšie to potvrdilo ich rozhodnutie pristúpiť na lobing Justina Suna a podporiť ho v boji o vplyv nad blockchainovou platformou Steem. Čo sa vlastne stalo a prečo to kryptomenám škodí? Prečítajte si náš článok.

Facebook mení stratégiu. Kryptomena Libra nebude jediná mena, ktorú podporí

Facebook sa vzhľadom na nevrelé reakcie regulátorov rozhodol zmeniť svoju stratégiu uvedenia kryptomeny Libra na trh. Hoci stále platí, že by sme sa jej mohli dočkať už v tomto roku, je veľmi reálne, že nebude jedinou menou, ktorú bude táto sociálna sieť podporovať. Ak vás téma zaujíma, otvorte si tento článok.

Krok pred pre kryptomeny v Indii

Najvyšší Indický súd zrušil kontroverzný zákaz bankových prevodov so spoločnosťami, ktoré podnikajú s kryptomenami. Ten bol uvalený Indickou centrálnou bankou v apríli 2018 a v tom istom roku nadobudol platnosť. Verdikt súdu teda po takmer dvoch rokoch nehostinného obdobia pre kryptomeny vlieva tomuto priemyslu v krajine s druhým najvyšším počtom obyvateľov novú nádej. Kryptomeny však čelia v Indii ešte jednej poslednej prekážke. Indickí zákonodarcovia sa totiž musia rozhodnúť, či prijmu alebo zamietnu zákon o úplnom zákaze kryptomien v krajine, ktorý bol predložený na schválenie v zime 2019, no ešte o ňom nebolo rozhodnuté. (cointelegraph.com)

Čo je to XRP a Ripple a aký je medzi nimi rozdiel?

YouTuber Jakub „Kicom“ Vejmola z populárneho YouTube kanála Bitcoinovej kanál sa rozhodol, že ako ďalší altcoin v poradí spracuje problematiku kryptomeny XRP a jej vzťahu so spoločnosťou Ripple. Aký je medzi XRP a Ripple vlastne rozdiel a čo prináša XRP,  ktoré je považované za azda najcentralizovanejší kryptoprojekt na trhu, spoločnostiam a jej používateľom? Ide vôbec o kryptomenu, alebo je to skôr centralizovaná technológiu, ktorá sa vezie na vlne adopcie skutočných kryptomien? Pozrite si najnovšie video tu.

Peter Schiff opäť odporúča predať Bitcoin

Známy kritik Bitcoinu a zároveň rešpektovaný propagátor investícii do zlata Peter Schiff opäť naznačil svoju skepsu, pokiaľ ide o ďalší cenový vývoj najznámejšej kryptomeny. ,,Ak sa Bitcoin nedokáže vyrovnať s núdzovým znížením sadzby o 50 bázických bodov plus so všetkou volatilitou na trhoch s akciami, dlhopismi, menami  a zlatom, za akých okolností môže pokračovať v raste?,” spýtal sa na Twitteri. ,,Ak Bitcoin nepôjde hore, načo ho potom vlastniť? Odpoveď je predať. Pozrie sa nižšie,” dodal. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne