Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Facebook mení stratégiu. Kryptomena Libra nebude jediná mena, ktorú podporí

Článok

libra

Facebook sa vzhľadom na nevrelé reakcie regulátorov rozhodol zmeniť svoju stratégiu uvedenia kryptomeny Libra na trh. Hoci stále platí, že by sme sa jej mohli dočkať už v tomto roku, je veľmi reálne, že nebude jedinou menou, ktorú bude táto sociálna sieť podporovať.

O zmene stratégie Facebooku informoval portál Bloomberg, ktorý naznačil, že v peňaženke Calibra, ktorá je budovaná pre potreby kryptomeny Libra, by mali byť okrem nej podporované aj americké doláre a eurá. Týmto spôsobom vraj chce Facebook presvedčiť regulátorov, že je ochotný spolupracovať a nechce ohroziť súčasnú menovú politiku (Mimochodom Facebooku sa odporúčalo, aby peňaženka Calibra podporovala aj kryptomeny ako Bitcoin, no žiadna oficiálna reakcia k tomuto návrhu nebola pozn.red.).

Facebook nahnal regulátorom značný strach, keď uviedol, že pripravuje kryptomenu postavenú na blockchaine, ktorá bude krytá košom cenovo relatívne stabilných aktív (popredné meny, cenné kovy a podob.) vďaka čomu si zabezpečí stabilnú hodnotu.

Nakoľko Facebook disponuje základňou vyše dvoch miliárd klientov, vznikli u vlád a regulátorov (ne)oprávnene obavy, že by týmto krokom mohol narušiť ekonomickú stabilitu vo svete. Príkladom sú reakcie z Nemecka a Francúzska, kde silneli hlasy za to, aby bola Libra na tomto území absolútne zakázaná.  V USA taktiež prevládala skepsa a obavy a popri tom silnie volanie po vzniku digitálneho dolára. Čína zas medzitým urýchlila vývoj vlastnej kryptomeny ovládanej Čínskou ľudovou bankou (PBoC) a Rusko vraj Libre absolútne zabuchlo dvere.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne