Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin a kryptomeny sa stali v Nemecku legálnymi finančnými nástrojmi

Článok

Bitcoin Nemecko

Veľmi zaujímavo sa v poslednom období stavia ku kryptomenám Nemecko. Len nedávno sme vás informovali, že viaceré nemecké banky zvažujú možnosť ponúkať svojim zákazníkom úschovu kryptomien. Ešte predtým zas nemecká banka Deutshe Bank uviedla predpoklad, že do konca roka 2030 nahradia kryptomeny súčasné fiatové meny.

Najnovšia správa, na ktorú upozornil portál Dailyhodl.com, je voči kryptomenám taktiež veľmi pozitívna. Kryptomeny sa totiž stali v Nemecku legálnymi finančnými nástrojmi.

,,Sú editované ako digitálne zobrazenie hodnoty, ktorá nebola vydaná alebo zaručená žiadnou centrálnou bankou alebo verejným orgánom a nie je nevyhnutne spojená s menou určenou zákonom a nemá právne postavenie meny alebo peňazí. Je však akceptovaná ako prostriedok výmeny medzi fyzickými alebo právnickými osobami a môže sa prenášať, ukladať a obchodovať v elektronickej forme,“ popisuje kryptomeny nové usmernenie Federálneho orgánu pre finančný dohad Nemecka známy pod skratkou BaFin.

Nová klasifikácia kryptomien v Nemecku sa udiala potom, ako BaFin aktualizoval svoje usmernenia týkajúce sa dodržiavania zákonov o praní špinavých peňazí (AM).

Budú nemecké banky ponúkať úschovu kryptomien? Mnohé prejavili záujem

Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradia kryptomeny fiatove meny

Zdroj: dailyhodl.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne