Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.3.): Bitcoiny odchádzajú z búrz, zlato je vraj mŕtve & Polkadot

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Bullish: Počet bitcoinov na burzách naďalej výrazne klesá

Keď bitcoiny mieria na burzu, naznačuje to možnosť cenovej korekcie. Naopak keď sa vo veľkom vyberajú, je to náznak toho, že môže dôjsť k posilňovaniu cenu. Najmä z dlhodobého hľadiska. Bitcoiny, ktoré sú mimo burzu, totiž nie sú pripravené na okamžitý predaj. Čerstvé informácie, na ktoré upozornil portál DeCrypt, nahrávajú býkom. Odvolávajúc sa na dáta od analytickej platformy Glassnode totiž počet BTC na burzách od úvodu roka 2021 opäť výrazne klesá. Téme sme sa venovali vo videu a tiež v našom článku tu.

Je záhadným nakupujúcim bitcoinov Netflix?

V priebehu posledných dní došlo k trom výrazným odlivom bitocinov z burzy Coinbase, čo naznačuje, že na cene okolo 48 tisíc dolárov vo veľkom akumulovali bitcoiny nejaké inštitúcie, respektíve jedna konkrétna inštitúcia. Zatiaľ však nevieme ktorá. CEO analytickej platformy Crypto Quant Ki Young Ju upozornil, že medzi 25. februárom a 2. marcom došlo na Coinbase pri cenách v rozmedzí 48 100 USD až 48 900 USD k trom nákupom bitcoinov v rozmedzí 12 000 BTC až 13 000 BTC (dokopy teda takmer 40 000 BTC). Mohol by to byť Netflix? Tému sme spracovali vo videu a tiež v článku.

Bitcoin je technológia, zlato je mŕtve, odkázal Cuban Schiffovi

Zlato zomrie ako uschovateľ hodnoty. To je odkaz miliardára Marka Cubana azda najväčšiemu propagátorovi zlata Petrovi Schiffovi. Z Cubana sa medzitým stáva čoraz väčší fanúšik Bitcoinu a Ethereum. “Prestrelka” príspevkov medzi Markom Cubanom, ktorý je okrem iného majiteľom klubu NBA Dallas Mavericks, a Petrom Schiffom, sa strhla v priebehu 2. marca. Jej impulzom bol „tweet“, v ktorom Schiff označil Wall Street firmy, ktoré sa začali orientovať na Bitcoin, za hlúpe.  Téme sme sa venovali vo videu a aj v článku.

Parachainy, ktoré sa môžu pripojiť na Polkadot a konkurovať

Gavin Wood, hlavný predstaviteľ a autor kryptomeny Polkadot sti vývojárom decentralizovaných aplikácii. Portál CryptoSlate sa pozrel na niekoľko zaujímavých projektov, ktoré sa môžu stať parachainami Polkadot a rozbehnúť tak proces, v rámci ktorého môže teoreticky dôjsť k veľkej migrácii vývojárov a užívateľov z Ethereum práve na Polkadot. Venovali sme sa im v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.