Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je technológia, zlato je mŕtve, odkázal Cuban Schiffovi

Článok

Bitcoin Zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zlato zomrie ako uschovateľ hodnoty. To je odkaz miliardára Marka Cubana azda najväčšiemu propagátorovi zlata Petrovi Schiffovi. Z Cubana sa medzitým stáva čoraz väčší fanúšik Bitcoinu a Ethereum.

“Prestrelka” príspevkov medzi Markom Cubanom, ktorý je okrem iného majiteľom klubu NBA Dallas Mavericks, a Petrom Schiffom, sa strhla v priebehu 2. marca. Jej impulzom bol „tweet“, v ktorom Schiff označil Wall Street firmy, ktoré sa začali orientovať na Bitcoin, za hlúpe.

Cuban v reakcii na tieto tvrdenia Schiffovi odkázal: ,,Zlato je mŕtve. Musíš sa posunúť vpred. Bitcoin a Ethereum sú technológie, vďaka ktorým sa každý môže stať bankárom. Umožňujú bezodplatnú výmenu hodnoty a je možné ich rozšíriť do neobmedzeného rozsahu cez množstva osobných aplikácii.”

Cuban zároveň Schiffovi odkázal, že kryptomeny majú možnosť stále sa zlepšovať, byť lacnejšie na používanie, byť rýchlejšie a prinášať nové aplikácie a využitia. Môžu teda priniesť niečo, čo dnes ešte ani nepoznáme. ,,Zlato sa však nikdy nezmení. A preto zomrie ako uschovateľ hodnoty,” doplnil.

Tweety Schiffa ako nákupný indikátor?

Medzitým si bitcoinová komunita našla v osobe Petra Schiffa dobrého investičného poradcu v tom zmysle, že vždy keď predikoval pád Bitcoinu, došlo k jeho prudkému rastu. Ilustruje to aj priložený graf a dva “nákupné signály” Schiffa z úvodu roka 2021.

Sam Baker dokonca tvrdí, že na základe Schiffových “tweetov“ vypracoval obchodný algoritmus, ktorý po príspevkoch Schiffa na tému Bitcoin kupuje BTC a následne ho predáva o 3 dní neskôr. Od mája 2020 vykonal 203 obchodov s annualizovaným ziskom, teda výnosnosťou za posledný rok, takmer 1000%. 65% obchodov bolo vraj profitabilných s približne 3% návratnosťou.

Čo je to Bitcoin (BTC)? Kde ho kúpiť a ako si BTC chrániť?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.