Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bullish: Počet bitcoinov na burzách naďalej výrazne klesá

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď bitcoiny mieria na burzu, naznačuje to možnosť cenovej korekcie. Naopak keď sa vo veľkom vyberajú, je to náznak toho, že môže dôjsť k posilňovaniu ceny. Najmä z dlhodobého hľadiska. Bitcoiny, ktoré sú mimo burzu, totiž nie sú pripravené na okamžitý predaj.

Čerstvé informácie, na ktoré upozornil portál DeCrypt, nahrávajú býkom. Odvolávajúc sa na dáta od analytickej platformy Glassnode totiž počet BTC na burzách od úvodu roka 2021 opäť výrazne klesá.

,,Dáta jasne ukazujú, že ide o aktívum, ktoré je veľmi žiadané a ktoré má silnú dôveru obchodníkov. Naznačuje to, že ďalší predaj novo nakúpených bitcoinov nie je v krátkodobom horizonte na programe dňa. Pokračujúci trend odlivu bitcoinov z búrz naznačuje, že “buy and HODL” (kúp a drž) je prevládajúci sentiment medzi investormi,” uviedol k odlivu BTC z búrz analytik spoločnosti Quantum Economics Jason Deane.

Medzi 23. februárom a 2. marcom 2021 odišli z búrz 2% všetkych existujúcich bitcoinov (52 900 BTC resp. v danom čase 2,7 miliardy dolárov). Je to ďalší dôkaz celoročného zostupného trendu, pokiaľ ide o počet BTC nachádzajúcich sa na obchodných platformách, kde sú okamžite k dispozícii na kúpu či predaj.

Na burzách sa podľa aktuálnych dát nachádza už len 2,3 milióna BTC, čo je najmenej od júla 2018, kedy stál Bitcoin 7 400 USD.

Čo je to Bitcoin (BTC)? Kde ho kúpiť a ako si BTC chrániť?

Množstvo bitcoinov sa nehýbe už roky

Ďalšie dáta z Glassnode uvádzajú, že veľké množstvo bitcoinov, ktoré boli vyťažené v skorých rokoch existencie tejto kryptomeny, sa nehýbe už roky, čo teda znamená, že ich majitelia majú silnú dôveru v ich držbu, alebo k ním stratili prístup.

Naznačuje to indikátor s názvom “HODL Wave”, ktorý sleduje časové obdobie medzi bitcoinovými transakciami a predstavuje tak makro pohľad na to, ako dlho je daný Bitcoin držaný, než je presunutý na inú adresu.

HODL Wave v súčasnosti ukazuje, že viac než 3,3 milióna BTC sa za posledných 7 rokov vôbec nepohlo. Ide o viac ako 17% všetkých doposiaľ vyťažených BTC a pri súčasnej cene hodnotu okolo 160 miliárd dolárov.

,,Mnoho z týchto ranných adries (peňaženiek) získalo bitcoiny na takej nízkej cene, že buď ich stratili alebo na ne zabudli. Jednoducho k ním stratili prístup. Do roku 2013 bol Bitcoin považovaný za niečo ako “Monopoly money” (peniaze populárnej spoločenskej hry), a mnohí teda nemali predstavu o tom, čo by sa s ním mohlo stať (tj. že narastie jeho hodnota),” vysvetlil možné dôvody straty prístupov k týmto bitcoinom Tim Frost z firmy YELD app.

Analytická platforma Chainalysis odhaduje, že celkovo sa stratilo okolo 3,7 milióna BTC – čo je okolo 20% vyťažených BTC. Rovnako tak informovala, že v roku 2020 sa obchodovalo aktívne len 3,5 milióna BTC. To znamená, že zvyšných 11,4 milióna BTC, ku ktorým majú užívatelia prístup, patrí do kategórie dlhodobých investícii.

Zdroje: decrypt.co, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne