Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Je záhadným nakupujúcim bitcoinov Netflix?

Článok

netflix
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu posledných dní došlo k trom výrazným odlivom bitcoinov z burzy Coinbase, čo naznačuje, že na cene okolo 48 tisíc dolárov vo veľkom akumulovali bitcoiny nejaké inštitúcie, respektíve jedna konkrétna inštitúcia. Zatiaľ však nevieme ktorá.

CEO analytickej platformy Crypto Quant Ki Young Ju upozornil, že medzi 25. februárom a 2. marcom došlo na Coinbase pri cenách v rozmedzí 48 100 USD až 48 900 USD k trom nákupom bitcoinov v rozmedzí 12 000 BTC 13 000 BTC (dokopy teda takmer 40 000 BTC). Keď bol takýto jav badateľný na Coinbase v úvode roka, neskôr sa cena výrazne odrazila smerom hore a potvrdili sa inštitucionálne nákupy.

Takéto nákupy nemusia mať okamžitý priamy vplyv na cenu Bitcoinu, pretože sa dejú mimo burzu (OTC trh). Skôr ho ovplyvňujú dlhodobo, pretože znižujú ponuku BTC v obehu. Okrem toho majú aj marketingový efekt ak sa potvrdí, že BTC kupoval významný hráč. Podobne ako keď sa potvrdila investícia firmy Tesla.

Čo je to Bitcoin (BTC)? Kde ho kúpiť a ako si BTC chrániť?

Mohol to byť Netflix?

Známy bitcoinový býk Tim Draper počas účasti na Unstoppable Podcast skonštatoval, že inštitúciou, ktorá môže za týmito nákupmi stáť, by mohol byť Netflix, ktorý je podľa portálu Assetdash.com aktuálne 32 najhodnotnejšou verejne obchodovanou spoločnosťou.

,,Myslím si, že Reed Hastings (zakladateľ a CEO Netflixu) je veľmi inovatívny človek disponujúci mimoriadne kreatívnym myslením. Myslím si, že stále má pod kontrolou to čo sa deje v Netflixe, takže práve táto firma by mohla byť tou ďalšou veľkou inštitúciou, ktorá sa potvrdí,” skonštatoval.

Tim Draper si taktiež myslí, že Bitcoinu sa nevyhne ani ďalší gigant Amazon, ktorý podľa jeho názoru čoskoro oznámi, že  začne akceptovať bitcoin ako platobný prostriedok vo svojej platforme.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.