Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.11.): Bullrun poháňaný inštitúciami či koniec BTC maximalizmu?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Fond v hodnote $5 miliárd chce investovať do Bitcoinu. SEC žiada o povolenie

V čase, kedy sa cena Bitcoinu opäť vyšplhala nad 18 tisíc dolárov a približuje sa svojim tohtoročným ale aj historickým maximám, sa objavili ďalšie správy podčiarkujúce skutočnosť, že o Bitcoin sa zaujíma čoraz viac inštitúcii. Najnovším príkladom je investičný fond spoločnosti Guggenghem s názvom Macro Opportunities Fund, ktorý podal v piatok na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o povolenie expozície do Bitcoinu až do výšky 10% svojej spravovanej hodnoty. Viac sme sa téme venovali tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nouriel Roubini opäť tvrdí, že Bitcoin má $0 hodnotu

Len nedávno sme písali o tom ako najznámejší kritik Bitcoinu profesor Nouriel Roubini z New Yorskej univerzity známy aj ako „Mr. Doom“ (pretože úspešne predikoval finančnú krízu z roku 2008), čiastočne zmenil názor na Bitcoin, keďže mu pripísal vďaka jeho algoritmu, ktorý zaručuje jeho obmedzený počet, “určitú hodnotu”. Aktuálne to však vyzerá tak, že sám svoje nedávne vyhlásenie z rozhovoru pre Yahoo Finance spochybnil. Téme sme sa venovali tu.

PlusToken: Netreba mať obavy, Čína zrejme väčšinu zabavených BTC už predala

Portál CryptoSlate cez víkend upozornil, že v súvislosti s čínskou Ponzi schémou Plus Token, v rámci ktorej boli v predošlých rokoch oklamaní predovšetkým čínski kryptomenoví investori, ktorí prišli o viac ako 2 miliardy dolárov, nastal zásadný posun vpred. Vyzerá to tak, že Čína nielen že tieto kryptomeny zabavila, ale do značnej miery ich už aj vrátila späť do obehu. To sú pre Bitcoin dobré správy. Viac sa dočítate tu.

Hashrate vyhnal mining difficulty takmer na historické maximum

Analytická platforma Glassnode upozornila, že obťažnosť ťažby bitcoinu pri najnovšej aktualizácii stúpla o 8,9%, čo znamená, že je delí už len 4,4% od svojho all-time-high (ATH). Obťažnosť ťažby (mining difficulty) sa upravuje každých približne 14 dní. To, do akej miery sa upraví, je závislé od celkovej výpočtovej sily (hashrate), ktorú vynaložia ťažiari pri ťažbe Bitcoinu. Ak hashrate stúpa, mining difficulty sa zvýši, aby sa zachoval priemer pre vyťaženie jedného bloku BTC na 10 minút a naopak ak hashrate klesá, mining difficulty sa zníži, aby sa rovnako tak zachoval tento pomer. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Šéf RippleNet hovorí o konci bitcoinoveho maximalizmu

Generálny riaditeľ RippleNet Asheesh Birla v podcaste pre Lend Academy skonštatoval, že z Bitcoinu sa stala inovatívna alternatíva pre zlato, no kryptotrh nie je len o ňom a BTC maximalizmus už nie je na mieste. Uviedol, že Bitcoin konkrétne zlyhal ako prostriedok pre realizáciu platieb a otvoril tak priestor pre využitie mnohých iných tokenov. ,,Myslím si, že dni, kedy ľudia verili, že Bitcoin je jediný, sú na konci. Myslím si, že je jasné, že bude existovať množstvo digitálnych aktív a bude existovať omnoho viac tradičných aktív, ktoré budú tokenizované ako digitálne aktíva,” vyhlásil. (cointelegraph.com)

Raoul Pal: Inštitúcie môžu vyhnať cenu do roka nad $250 000

Zakladateľ a generálny riaditeľ firiem Global Macro investor a Real Vision Raoul Pal povedal, že do novembra 2021 by mohol Bitcoin dosiahnuť hodnotu 150 tisíc dolárov a to by bol len konzervatívny scenár. V prípade toho optimistickejšieho hovorí až o čiastke 250 000 USD za 1 BTC. Raoul Pal tvrdí, že súčasný rozbiehajúci sa bitcoinový bullrun je zásadne odlišný od toho z roku 2017, pretože kým v onom období prispievali k rastu ceny Bitcoinu najmä retailoví investori, v súčasnosti je trh poháňaný najmä inštitúciami. Viac sa dozviete v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.