Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.9.): Hrozba zo strany vlád, Ethereum, Buffett či Fortune U40

Článok

strach
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Vlády sa môžu dotknúť vašich kryptomien, upozornil Morgan Housel

Predpoklad, že kryptomeny sú len pod vašou kontrolou a vlády na ne nemajú žiadny dosah, nie je podľa Morgana Housela zo spoločnosti Collaborative Fund úplne správny. ,,Samozrejme, že sa môžu (dotknúť vašich kryptomien),” uviedol poukazujúc na príklad spred takmer 100 rokov, kedy americký prezident Franklin D. Roosvelt nariadil, aby americkí občania vrátili zlato, ktoré vlastnili a dali si ho povinne vymeniť za hotovosť. Viac sa dočítate o tejto zaujímavej téme tu.

Video na túto tému:

Bude nová generácia Ethereum 2.0 dostatočne decentralizovaná?

Blížiacim sa spustením novej generácie Ethereum s označením Ethereum 2.0 (hoci s určitosťou nevieme povedať, kedy sa ho dočkáme) sa špekuluje, do akej miery bude po prechode na túto éru kryptomena Ethereum dostatočne decentralizovaná. Prechod do éry Ethereum 2.0 súvisí s prechodom na Proof of Stake konsenzus a teda staking. V prípade ETH 2.0 sa budú môcť do stakingu a teda do procesu overovania transakcií zapojiť držitelia 32 a viac ETH, za čo budú získavať odmeny od 5 do 12 percent ročne. Ak vás téma budúcej decentralizácie Ethereum oslovila, podrobnejšie sa jej venujeme v tomto článku.

Vitalik Buterín si nemyslí, že 51% útok na Ethereum PoS by bol fatálny

Spoluzakladateľ a hlavná tvár Ethereum Vitalik Buterin si myslí, že prípadný 51% útok na budúcu generáciu Ethereum s označením Ethereum 2.0, ktorá bude bežať na Proof of Stake (PoS) konsenze, by nebol pre tento ekosystém fatálny. Báterin tak reagoval na poznámku CIO spoločnosti Arcane Assets Erica Walla, ktorý  na Twitteri poznamenal, že zástupcovia yETH (Yearn.finance) by mohli ťažiť z faktu, že pravdepodobne získajú kontrolu nad dostatočným množstvom ETH. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Max Keiser sa domnieva, že „Buffettovci” časom prejdú aj na Bitcoin

Známy komentátor kryptomien Max Keiser, ktorý je autorom populárnej šou Keiser Report, si myslí, že je len otázkou času, kedy sa spoločnosť Berkshire Hathaway, za ktorou stojí miliardár Warren Buffett, začne venovať aj investíciám do Bitcoinu.  Viac sa dočítate v tomto článku.

V TOP40 Fortune do 40 rokov aj zástupcovia kryptopriemyslu

Magazín Forutne vybral 40 najvplyvnejších ľudí roku 2020 v kategórii do 40 rokoch podľa 5 samostatných odvetví. V kategórii financií sa v tomto prestížnom výbere ocitli aj osobnosti podnikajúce okrem iného aj v sektore kryptomien. Išlo o generálnu riaditeľku spoločnosti Binance.US (americká pobočka najväčšej kryptoburzy Binance) Catherine Coleyovu a generálneho riaditeľa sociálnej platformy pre obchodovanie eToro Yoniho Assiu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.