Predpoklad, že kryptomeny sú len pod vašou kontrolou a vlády na ne nemajú žiadny dosah, nie je podľa Morgana Housela zo spoločnosti Collaborative Fund úplne správny.
,,Samozrejme, že sa môžu (dotknúť vašich kryptomien),” uviedol poukazujúc na príklad spred takmer 100 rokov, kedy americký prezident Franklin D. Roosvelt nariadil, aby americkí občania vrátili zlato, ktoré vlastnili a dali si ho povinne vymeniť za hotovosť. V konečnom dôsledku tak boli okradnutí o obrovské bohatstvo, nakoľko kým hodnota zlata postupne rokmi rástla, hodnota dolárov, ktoré za zlato dostali formou nútenej výmeny, od toho obdobia výrazne oslabila.
Video na túto tému:
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Kryptomenám sa môže stať to isté, pretože vlády majú čoraz lepšiu predstavu o tom, aké kryptomeny vlastníte. Väčšina ľudí ich totiž kupuje na burzách, ktoré dnes vyžadujú doklady totožnosti (KYC). A Bitcoin je dostatočne transparentný na to, aby sa dali sledovať jeho transakcie. ,,Ak vláda zajtra vydá nariadenie, ktoré hovorí: Ak vlastníte kryptomeny, dostanete sa do väzby, samozrejme, že by to malo vplyv na ich cenu,” poukázal na ďalšiu hrozbu pre investorov do digitálnych aktív. Housel popri tom na druhú stranu zdôraznil, že oba scenáre, či už by išlo o napodobnenie scenára spred 100 rokov, pri ktorom by tentokrát mali ľudia odovzdať kryptomeny do rúk vlády výmenou za doláre, alebo by boli kryptomeny de facto zakázané, sú hypotetické, no nie absolútne nereálne.
,,Vlády majú svoje putá a svoje zbrane. Môžu si s nimi robiť čo chcú,“ upozornil.. Housel zároveň ale zdôraznil, že nie je proti kryptomenám. ,,Sú fascinujúce. Niečo čo v roku 2010 vyzeralo ako zjavná bublina prešlo k niečomu, čo je mainstreamové.”
Zdroj: cointelegraph.com