Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.5.): Bullrun, Bitcoin za $30000 či veľká novinka IOTA

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

3 dôvody, prečo Bitcoin vraj dosiahne $30,000 už tento rok

Jehan Chu, ktorý je spoluzakladateľom hongkongskej investičnej spoločnosti Kenetic Capital predpovedá, že cena Bitcoinu bude do konca roka 2019 atakovať hranicu 30 tisíc amerických dolárov. Chu sa tak vyjadril k Bitcoinu v rozhovore pre ázijskú pobočku Bloombergu, pričom uviedol tri argumenty, ktorými toto tvrdenie podporil. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

3 dôvody, prečo Bitcoin dosiahne $30000 už tento rok podľa Jehana Chu

Pompliano: Blíži sa dvoj až trojročný býčí trh Bitcoinu

Anthony Pompliano, ktorý je populárnou postavou kryptokomunity a zároveň generálnym manažérom Morgan Creek Digital, si myslí, že Bitcoin práve vstupuje do dvoj až trojročného bullrunu. Pompliano to povedal počas rozhovoru pre CNBC, v ktorom potvrdil, že Bitcoin rovnako ako americký dolár nie je na nič viazaný. Viac sa dočítate v tomto článku.

Významný míľnik IOTA!

IOTA Foundation, nadácia, ktorá stojí za vývojom kryptomeny IOTA, oznámila spustenie programu Coordicide. Ide o plánované rozšírenie protokolu, ktoré odstráni centralizovaný koordinátor siete. Cieľom Coordicide je priniesť nový typ decentralizovaného mechanizmu na zabezpečenie dát a digitálnych aktív v sieti Tangle založenej na IOTA Tangle. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Významný míľnik IOTA: Kryptomena sa stane decentralizovanou

Kryptomena Facebooku bude čeliť demografickým výzvam

Analytická spoločnosť Diar, ktorá sa zameriava na blockchain projekty, zverejnila ďalšiu zaujímavú štúdiu. Podľa jej záverov bude čeliť kryptomena Facebooku, takzvaný GlobalCoin, demografickým výzvam. Natívna kryptomena Facebooku, ktorá sa údajne snaží narušiť alebo obísť bankový systém s cieľom odstrániť finančné prekážky a znížiť náklady spotrebiteľov, by mala byť uvedená na trh v roku 2020. Podrobnosti o tejto téme sme zhrnuli tu.

ŠTÚDIA: Kryptomena Facebooku bude čeliť demografickým výzvam

Rýchle správy

BARCLAYS & BOLD CAPITAL PARTNERS: Medzinárodná banka Barclays a technologická spoločnosť Bold Capital Partners investovali 5,5 milióna dolárov do blockchainovej spoločnosti Crowdz, ktorej cieľom je pomocou blockchainu zefektívniť spracovanie faktúr digitalizáciou a automatizáciou tradičných manuálnych procesov.

LOCAL BITCOINS: Objemy obchodovania s Bitcoinom v Južnej Kórei dosiahli na peer-to-peer burze LocalBitcoins nové rekordné čísla. Týždenný objem obchodov výrazne narástol najmä v posledných dvoch týždňoch.

KIK & SEC: Kanadská tokenizovaná sociálna sieť Kik založila fond v hodnote 5 miliónov dolárov, ktorý má slúžiť na financovanie žaloby proti Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC). Fond sa volá DefendCrypto a jeho cieľom je legálnym spôsobom napadnúť SEC a obhajovať záujmy kryptopriemyslu. Americký regulátor údajne Kik už dlhšiu dobu šikanuje vyšetrovaním jeho ICO z konca roka 2017, v rámci ktorého Kik vyzbieral 100 miliónov dolárov. V rámci následných rokovaní so SEC minul Kik už 5 miliónov dolárov.

ARGENTÍNA: Ak by ste v Argentíne kúpili v roku 2017 Bitcoin v čase, kedy stal 20 tisíc amerických dolárov a nakúpili by ste ho za argentínsky pesos, dnes by bola hodnota vašej investície vyššia, než je hodnota argentínskych pesos, ktoré by ste doňho investovali. Hodnota argentínskej národnej meny totiž klesla voči doláru len za posledný rok o vyše 83%. Podľa ľudí, ktorí upozorňujú na infláciu tradičných fiatových mien a ich krátku životnosť, je to jeden z dôkazov, že investícia do BTC ako držiteľa hodnoty sa naozaj oplatí.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.