Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.2.): Viacero výborných správ pre BTC, no aj jeho kritika

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Najväčší býčí signál pre Bitcoin? Veľké odlivy z Coinbase vyzerajú nádejne

Na veľké a možno časom mimoriadne dôležité transakcie s ohľadom na cenu Bitcoinu (BTC) upozornila analytická platforma CryptoQuant. Tá si totiž všimla, že zo zmenárne Coinbase došlo včera k presunom 13 000 BTC, ktoré zamierili na jej custody peňaženky. Veľké presuny bitcoinov vždy pútajú mimoriadnu pozornosť. Najmä tie, ktoré sa realizujú z neznámych adries na burzy, alebo naopak. Výber bitcoinov zo zmenárne na custody adresy môžu naznačovať, že Coinbase presunula veľkú hodnotu pre inštitúciu, ktorá sa cez jej platformu rozhodla nakupovať Bitcoin naozaj vo veľkom. Téme sme sa podrobnejšie venovali v našom videu a tiež v tomto článku.

Gigant Stone Ridge pridal Bitcoin do svojho alternatívneho fondu

Gigant Stone Ridge, ktorý patrí medzi významných newyorských správcov aktív, oznámil v podaní na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), že pridáva Bitcoin do svojho fondu pre alternatívne diverzifikačné investície. Podanie do SEC vojde do platnosti 26. apríla 2021, inak povedané od oného momentu sa Bitcoin stane súčasťou tohto fondu, ktorý sa diverzifikuje od akcii a dlhopisov. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Coinbase mieri na burzu. Odhalila zisky, koľko vlastní BTC a aké sú riziká kryptotrhu                                    

Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase, ktorá zohráva dôležitú úlohu nielen pre retail, ale aj americké inštitúcie, ktoré chcú nakupovať kryptomeny na čele s Bitcoinom, urobila ďalší dôležitý krok k tomu, aby sa stala verejne obchodovanou spoločnosťou. V rámci “Podania S-1” na SEC, ktoré je nevyhnutným krokom, ktorý musí predchádzať zalistovaniu firmy na burze Nasdaq, ak sa chce vyhnúť IPO, urobila Coinbase aj sympatické gesto voči neznámemu zakladateľovi Bitcoinu, ktorého poznáme len pod pojmom Satoshi Nakamoto. Podrobne sme sa téme príchodu Coinbase na burzu, toho, koľko vlastní BTC a čo považuje za najväčšie riziko, venovali vo videu a samozrejme aj v článku.

Charles Hoskinson tvrdí, že Bitcoin zomrie, ak nezačne inovovať

Spoluzakladateľ Ethereum a hlavná tvár Cardano (ADA), Charles Hoksinson, sa stal milionárom v 27 rokoch a následne v 32 rokoch miliardárom a to do nemalej miery hlavne vďaka tomu, že patril medzi prvých ľudí, ktorí sa začali intenzívne zaujímať o Bitcoin a pomáhať v jeho adopcii. V súčasnosti sa však z neho stáva jeho výrazný kritik z dôvodu, že neinovuje a všetko okolo Bitcoinu sa hýbe akosi príliš pomaly. Hoskinson sa k Bitcoinu vyjadroval najnovšie v rámci rozhovoru realizovanom na sociálnej sieti Reddit. Dokonca sa nechal počuť, že Bitcoin zomrie, ak príde o svoju “jedinú a najsilnejšiu stránku: POPULARITU”. Viac sa dozviete z videa a tiež v našom článku.

Globálny fond predáva bitcoiny, aby kúpil Cardano a Polkadot

Dubajský investičný fond FD7 Ventures, ktorý spravuje aktíva v hodnote vyše jednej miliardy amerických dolárov, oznámil, že plánuje predať v najbližších 30 dňoch Bitcoiny v hodnote 750 miliónov dolárov, aby zvýšil svoje pozície v kryptomenách Cardano (ADA) a Polkadot (DOT). Fond vysvetlil svojim investorom ,že tento krok bude efektívnejšie diverzifikovať ich investičné portfólio, než len samotná expozícia voči Bitcoinu. Ak vás táto téma zaujala, dozviete sa viac z videa alebo tohto nášho textu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.