Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najväčší býčí signál pre Bitcoin? Veľké odlivy z Coinbase vyzerajú nádejne

Článok

Bitcoin býk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na veľké a možno časom mimoriadne dôležité transakcie s ohľadom na cenu Bitcoinu (BTC) upozornila analytická platforma CryptoQuant. Tá si totiž všimla, že zo zmenárne Coinbase došlo včera k presunom 13 000 BTC, ktoré zamierili na jej custody peňaženky.

Veľké presuny bitcoinov vždy pútajú mimoriadnu pozornosť. Najmä tie, ktoré sa realizujú z neznámych adries na burzy, alebo naopak. Výber bitcoinov zo zmenárne na custody adresy môžu naznačovať, že Coinbase presunula veľkú hodnotu pre inštitúciu, ktorá sa cez jej platformu rozhodla nakupovať Bitcoin naozaj vo veľkom. Tento prevod taktiež možno chápať ako transakciu potvrdzujúcu stále existujúci dopyt po Bitcoine aj pri jeho súčasných cenách okolo 50 000 USD.

Transakcia 13 000 BTC bola rozdelená do celkovo siedmich transakcii. Tá najväčšia obsahovala 2758 BTC (139 miliónov dolárov) a najmenšia 579 BTC (29 miliónov dolárov). V čase transakcii išlo o celkovú hodnotu vyše 650 miliónov dolárov.

Šéf analytickej platformy Crypto Quant Ki Young Ju na Twitteri poznamenal:

,,13 tisíc BTC odišlo z Coinbase pred niekoľkými hodinami. Vyzerá to tak, že tieto BTC išli na niekoľko Coinbase custody peňaženiek. Americkí inštitucionálni investori stále kupujú pri cene 48 tisíc dolárov. Toto je najsilnejší býčí signál, aký som videl.”

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1364886977342963714

Ki Young Ju a jeho platforma CryptoQuant sledujú dianie na Coinbase veľmi podrobne. Je totiž najvyužívanejšia, pokiaľ ide o priame investície do Bitcoinu zo strany amerických inštitúcii. Ki Young Ju už v minulosti na podobné transakcie upozorňoval a história mu viackrát dala za pravdu, že keď došlo k takýmto výrazným presunom, nasledoval o niekoľko dní prudší rast ceny BTC. Vidieť to možno aj na grafoch (vysoké červené sviečky znamenajú prudký odliv BTC z Coinbase. Všimnite si následný vývoj ceny na grafe vyššie).

Určite sa hodí poznamenať, že takýto veľký odliv z Coinbase sa stal prvýkrát v histórii pri súčasných cenách okolo 50 000 USD. Predtým došlo k podobne výrazným odlivom 31. januára a 5. februára, keď sa BTC obchodoval za 33 tisíc USD resp. 37 tisíc USD.

,,Bitcoin stojí na prahu toho, že sa stane bežnou súčasťou súvahy verejne obchodovaných spoločnosti. Rozbehli to Microstrategy, Tesla a Square, ale aby sa tento trend potvrdil, potrebujeme ešte dve alebo tri ďalšie firmy. Tento odliv (z Coinbase) môže potenciálne patriť jednej z týchto firiem, čo bude obrovské,” komentoval tento odliv Lex Moskovski, CEO Moskovski Capital.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.