Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Globálny fond predáva bitcoiny, aby kúpil Cardano a Polkadot

Článok

Bitcoin Cardano Polkadot
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dubajský investičný fond FD7 Ventures, ktorý spravuje aktíva v hodnote vyše jednej miliardy amerických dolárov, oznámil, že plánuje predať v najbližších 30 dňoch Bitcoiny v hodnote 750 miliónov dolárov, aby zvýšil svoje pozície v kryptomenách Cardano (ADA) a Polkadot (DOT).

Fond vysvetlil svojim investorom ,že tento krok bude efektívnejšie diverzifikovať ich investičné portfólio, než len samotná expozícia voči Bitcoinu.

,,Okrem skutočnosť, že Bitcoin bol prvý na trhu a spoločnosť mu pripísala význam ako uschovateľovi hodnoty, myslíme si, že Bitcoin je v skutočnosti relatívne zbytočný,” uviedol Prakash Chand, výkonný riaditeľ FD7 Ventures. ,,Projekty ako Cardano, Polakdot a Ethereum sú základom nového internetu a webu 3.0.”

Charles Hoskinson tvrdí, že Bitcoin zomrie, ak nezačne inovovať

,,Mali sme to šťastie, že sme strávili veľa času s najbystrejšími ľuďmi v sektore kryptomien a som obchodný sa vsadiť, že každé Ethereum, Polkadot a Cardano bude v nasledujúcich niekoľkých rokoch cennejšie než Bitcoin, “ doplnil Chand.

FD7 Ventures uviedla, že proces konverzie bitcoinov do Cardano a Polkadot sa už rozbehol a očakávajú, že sa dokončí do konca marca 2021.

My dopĺňame, že kým Bitocin je označovaný za blockchain prvej generácie, ktorý je mimoriadne stabilný a decentralizovaný, no má problémy s vysokými transakčnými poplatkami a ich pomalou realizáciou, Cardnao a Polkadot sú označované za blockchainy tretej generácie, ktoré sa snažia vyriešiť problematiku blockchain trilemma – byť teda rýchle, bezpečné a decentralizované. Okrem toho na rozdiel od Bitcoinu sa na nich majú dať budovať smart kontrakty.

V porovnaní s Bitcoinom sú však zároveň aj rizikovejšou investíciou. Nutné je poznamenať, že stále sú len vo fáze vývoja a predovšetkým ich bezpečnosť a samotná bezpečnosť konsenzu Proof of Stake nie je ešte dostatočne overená časom.

Zdroj: uk.finance.yahoo.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.