Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charles Hoskinson tvrdí, že Bitcoin zomrie, ak nezačne inovovať

Článok

Charles Hoskinson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladateľ Ethereum a hlavná tvár Cardano (ADA), Charles Hoskinson, sa stal milionárom v 27 rokoch a následne v 32 rokoch miliardárom a to do nemalej miery hlavne vďaka tomu, že patril medzi prvých ľudí, ktorí sa začali intenzívne zaujímať o Bitcoin a pomáhať v jeho adopcii. V súčasnosti sa však z neho stáva jeho výrazný kritik z dôvodu, že neinovuje a všetko okolo Bitcoinu sa hýbe akosi príliš pomaly.

Hoskinson sa k Bitcoinu vyjadroval najnovšie v rámci rozhovoru realizovanom na sociálnej sieti Reddit. Dokonca sa nechal počuť, že Bitcoin zomrie, ak príde o svoju “jedinú a najsilnejšiu stránku: POPULARITU”.

,,Bitcoin je cenný len preto, že je cenný (vo fiatovom vyjadrení). Nemá žiadne technologické výhody. V skutočnosti je najmenej pokročilý zo všetkých kryptomien, je nejemnej futuristický,” uviedol šéf firmy IOHK, ktorá má významný podiel na budovaní Cardano, kryptomeny, ktorá má podľa neho oveľa väčší potenciál.

Globálny fond predáva bitcoiny, aby kúpil Cardano a Polkadot

 ,,Bitcoin je blockchain prvej generácie, v zásade presúva mince z jednej adresy na druhú, to je všetko. Ethereum je blockchain druhej generácie. Okrem zasielania hodnoty umožňuje inteligentné zmluvy, čo robí blockchain viac funkčný. Tieto blockchainy však trpia niektorými konštrukčnými vadami, ktoré im znemožňujú obstáť v skúške času.”

Cardano následne označil za blockchain tretej generácie, ktorý sa snaží vyriešiť problém „blockchain trilemma“. Teda byť veľmi bezpečný, decentralizovaný ale popri tom prinášať aj rýchle a lacné transakcie.

Hoskinson si myslí, že Bitcoin môže absolútne stratiť svoje čaro v momente, keď ho v kapitalizáciu predbehne iná kryptomena. ,,V okamžiku keď ho predbehne iná kryptomena, ak medzitým nenájdu spôsob, ako znova inovovať, Bitcoin zomrie, pretože už nebude dôvod držať ho.”

Je tu však niekoľko veci, ktoré sa snažia Bitcoin posunúť vpred – najvýznamnejšie sú Segwit, Taproot, Schnorr podpisy a Lightning Network. Ak by boli všetky implementované a rástla by ich adopcia, Bitcoin by mohol zvládnuť aj vyšší objem transakcii.

Hoskinson však tvrdí, že nestačí len to. Myslí si, že Bitcoin musí výrazne pokročiť čo sa týka jeho riadenia – jednoducho rozhodovacie procesy v komunite, aj pre absenciu nástroja pre decentralizované riadenie, trvajú u Bitcoinu extrémne dlho a sú veľkou stratou času.

,,Bitcoin stratil niektoré zo svojich najlepších ľudí len kvôli téme ohľadom veľkosti bloku. Naznačuje to, že ak sa nevedie dohodnúť ani na niečom takom triviálnom, ako je veľkosť bloku. Ako potom dokážu vyriešiť problém bezpečnosti, keď prídu kvantové počítače? Ako chcete (na Bitcoin) priviesť smart kontrakty?” spýtal sa.

Ešte raz zdôraznil, že súčasný spôsob, akým sa presadzujú zmeny v bitcoinovom protokole, je príliš pomalý. Bojí sa, že tento problem bude badateľný najmä v momentoch, kedy bude Bitcoin „upchatý”.

No a budúcnosť podľa Hoskinsona? Je ním kryptomena, ktorá bude mať niektoré rovnaké vlastnosti ako Bitcoin, bude stále realizovať transakcie, no bude mať aj inteligentné zmluvy, interoperabilitu, bude rýchlejšia, bude fungovať na mobilných telefónoch, bude mať prvky súkromia a bude mať riešenie, pre lepšie riadenie komunitou.

Upozorňujeme, že v tomto článku sme sprostredkovali názory Charlesa Hoskinsona, CEO firmy IOHK a hlavného predstaviteľa kryptomeny Cardano. S týmito názormi sa nemusí naša redakcia stotožňovať a záver si musí urobiť každý čitateľ sám.

Zdroj: cryptopotato.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.