Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.3.): Zaujímajú sa o Bitcoin už aj vlády?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

CEO NYDIG: Štátne investičné fondy sa zaujímajú o Bitcoin

Kým cena Bitcoinu pokračuje v korekcii od svojich ATH, pozitívnu vlnu nových informácii vlieva do tohto trhu inštitucionálna investičná spoločnosť New York Digital investment Group (NYDIG), ktorá len nedávno požiadala SEC o schválenie Bitcoin ETF. Práva správa je o čosi špekulatívnejšieho charakteru, no šíri sa expresne rýchlo sociálnymi sieťami. CEO NYDIG Robert Guttman totiž vo večernom on-line rozhovore s Raoulom Palom z Real Vision prezradil, že o Bitcoin ako investíciu sa začali zaujímať priamo u ich firmy už aj veľké štátne investičné fondy (sovereign wealth funds). Viac sme sa téme venovali v tomto článku.

Do boja o Bitcoin ETF vstupuje gigant Fidelity. Kontroluje viac peňazí než Morgan Stanley

V poslednom období najmä po momente, ako spoločnosť Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov, azda neexistuje týždeň, čo by sa neobjavila správa o ďalšej veľkej americkej inštitúcii, ktorá sa snaží získať povolenie na prvé americké Bitcoin ETF.  Najnovšie tak urobil správcovský gigant Fidelity Investments, ktorý spravuje svojim klientom majetok 4,9 bilióna amerických dolárov. To je mimochodom viac, než má pod kontrolou jedna z najväčších amerických bank Morgan Stanley. Podrobnosti sa dočítate v tomto našom článku.

Goldman Sachs chce povolenie pre ETF, ktoré by malo expozíciu aj v Bitcoine

Americký bankový gigant Goldman Sachs ešte minulý rok tvrdil, že Bitcoin nemožno vnímať ako tradičné investičné aktívum, no jeho posledné kroky naznačujú, že svoj postoj k najznámejšej kryptomene musel chtiac-či nechtiac prehodnotiť. Potvrdzuje to nielen skutočnosť, že opäť otvorili svoj trading-desk pre klientov, ktorí od nich požadovali asistenciu pri investovaní do digitálnych aktív, ale aj najnovšia žiadosť o schválenie nového ETF, ktoré by malo nepriamo expozíciu aj voči Bitcoinu. Téme sme sa venovali v tomto článku.

Ray Dalio varuje: Americká vláda môže zakázať Bitcoin podobne ako zlato

Zakladateľ najväčšieho hedžového fondu Bridgewater Associates Ray Dalio v rozhovore pre Yahoo Finance! upozornil bitcoinových investorov, že americká vláda môže urobiť Bitcoinu podobnú vec, ktorú “vyviedla“ zlatu v 30. rokoch minulého storočia – jednoducho ho zakázať. Zákaz držania fyzického zlata v 30. rokoch 20. storočia pochádzal z dielne administratívy vtedajšieho amerického prezidenta Franklina Roosvelta. Vtedajšia vládna moc totiž nechcela, aby sa zlato stávalo väčšou konkurenciou pre americký dolár. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.       

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.