Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ray Dalio varuje: Americká vláda môže zakázať Bitcoin podobne ako zlato

Článok

bitcoin zakaz
Koláž Kryptonovinky, Canva.com

Zakladateľ najväčšieho hedžového fondu Bridgewater Associates Ray Dalio v rozhovore pre Yahoo Finance! upozornil bitcoinových investorov, že americká vláda môže urobiť Bitcoinu podobnú vec, ktorú “vyviedla“ zlatu v 30. rokoch minulého storočia – jednoducho ho zakázať.

Zákaz držania fyzického zlata v 30. rokoch 20. storočia pochádzal z dielne administratívy vtedajšieho amerického prezidenta Franklina Roosvelta. Vtedajšia vládna moc totiž nechcela, aby sa zlato stávalo väčšou konkurenciou pre americký dolár. Navrhli a uplatnili teda zákon Executive Order 1602, ktorý prikázal Američanom v roku 1933 predávať fyzické zlato americkej centrálnej banke FED za vopred učenú cenu pod hrozbou väzby a vysokej pokuty, ak tak nespravia.

Dalio sa domnieva, že Bitcoinu, ak začne vážne konkurovať americkému doláru, môže hroziť to isté.

,,Nechcú, aby iné peniaze súťažili alebo boli konkurencie schopné, pretože by sa to mohlo vymknúť spod kontroly. Takže si myslím, že je veľmi pravdepodobné, že za určitých okolností postavia takéto aktívum mimo zákon podobne ako to urobili so zlatom,” upozornil.

Ray Dalio nedávno označil Bitcoin za “pekelný vynález“ a v januári ho prvýkrát prirovnal k zlatu. Upozornil však na to, že hoci nie je odborníkom na kryptomeny, podľa toho čo vie, tak Bitcoin sa dá sledovať a vláda tak má nástroje, podľa ktorých vie identifikovať, kto ho vlastní.

Hoci Dalio v rozhovore načrtol pre Bitcoin katastrofický scenár, poukázal aj na jeho výnimočnosť. Vyzdvihol skutočnosť, že obstál v skúške času a nikto ho doposiaľ nedokázal hacknúť. Vníma ho v istom slova zmysle ako alternatívneho držiteľa hodnoty.

Z vyjadrení Raya Dalia je cítiť, že Bitcoin mu je ako taký sympatický, no má obavy, že jeho výnimočnosť ho robí zároveň rizikovým. Už 16. marca naznačil, že Bitcoin môže mať problém, keď bude musieť americká vláda riešiť problém so svojou zadlženosťou. Príde totiž s vysokými daniami a môže podľa jeho názoru zamedziť presunu kapitálu do zlata či práve do BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.