Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Goldman Sachs chce ETF, ktoré by malo expozíciu aj v Bitcoine

Článok

goldman sachs
Canva.com, koláž Kryptonovinky

Americký bankový gigant Goldman Sachs ešte minulý rok tvrdil, že Bitcoin nemožno vnímať ako tradičné investičné aktívum, no jeho posledné kroky naznačujú, že svoj postoj k najznámejšej kryptomene musel chtiac-či nechtiac prehodnotiť.

Potvrdzuje to nielen skutočnosť, že opäť otvorili svoj trading-desk pre klientov, ktorí od nich požadovali asistenciu pri investovaní do digitálnych aktív, ale aj najnovšia žiadosť o schválenie nového ETF, ktoré by malo nepriamo expozíciu aj voči Bitcoinu.

Na rozdiel od firiem Fidelity, SkyBridge, NYDIG, Wisdom Tree či Valkyrie sa teda Goldman Sachs zatiaľ nesnažia získať Bitcoin ETF spojené s fyzickým krytím Bitcoinu, no chceli by získať povolenie pre produkt, ktorý by tak robil nepriamo.

V podaní na SEC k žiadosti o schválenie ARK Innovation ETF poznamenali: ,,ETF je aktívne riadený fond obchodovaný na burze, ktorý bude za normálnych okolností (minimálne zo 65%) investovať do domácich a zahraničných majetkových cenných papierov, ktoré sú relevantné pre investičnú tému ETF s tzv. rušivými inováciami.”

Tými rušivými inováciami má byť práve Bitcoin, čo je bližšie popísané v dokumentácii: ,,ETF môže byť vystavené kryptomene ako je Bitcoin a to nepriamo prostredníctvom investície do trustu od poskytovateľa. Expozícia ETF voči kryptomenám sa môže časom meniť a preto nemusí byť táto expozícia vždy zastúpená v ETF.”

Z uvedeného vyplýva, že Goldman Sachs by chceli na trh priniesť ETF, ktoré by mohlo minimálne zo 65% vytvoriť expozíciu napríklad voči Grayscale Bitcoin Trustu (GBTC), ako o tom informoval portál DeCrypt. Išlo by však  o aktívne spravované ETF, u ktorého by mohli v prípade potreby túto expozíciu znížiť respektíve navýšiť.

ETF Analytik Eric Balchunas povedal pre DeCrypt, že túto žiadosť o ETF nepriamo viazané na Bitcoin považuje zo strany Goldman Sachs za akúsi vedľajšiu stávku pre ich veľkých inštitucionálnych klientov.

Zdroje: decrypt.co, bitcoinmagazine.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.