Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO NYDIG: Štátne investičné fondy sa zaujímajú o Bitcoin

Článok

bitcoin vlada
Canva.com, koláž Kryptonovinky

Kým cena Bitcoinu pokračuje v korekcii od svojich ATH, pozitívnu vlnu nových informácii vlieva do tohto trhu inštitucionálna investičná spoločnosť New York Digital investment Group (NYDIG), ktorá len nedávno požiadala SEC o schválenie Bitcoin ETF.

Práva správa je o čosi špekulatívnejšieho charakteru, no šíri sa expresne rýchlo sociálnymi sieťami. CEO NYDIG Robert Guttman totiž vo večernom on-line rozhovore s Raoulom Palom z Real Vision prezradil, že o Bitcoin ako investíciu sa začali zaujímať priamo u ich firmy už aj veľké štátne investičné fondy (sovereign wealth funds).

My dopĺňame, že ak je táto skutočnosť pravdivá, tak o Bitcoin ako o investíciu sa zaujímajú fondy, ktoré sú buď vo vlastníctve centrálnych bank, alebo sú tvorené zo štátnych úspor.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1374919785415385090

Raoul Pal po skončení streamu na Twitteri doplnil: ,,Štátne investičné fondy prevyšujú všetko ostatné… a práve prichádzajú.”

K tejto správe je však nutné dodať, že zatiaľ ide len o tvrdenie CEO NYDIG a neexistujú žiadne iné priame dôkazy, ktoré by túto skutočnosť potvrdzovali, čím však nechceme spochybňovať hodnovernosť Roberta Guttmana. Isté je, že ak by v budúcnosti štátne investičné fondy naozaj začali akumulovať Bitcoin, bol by to nesmierne býčí signál pre najznámejšiu kryptomenu.

NYDIG znižuje investičné poplatky

NYDIG v rovnaký deň oznámil, že výrazne znižuje poplatky pre investorov, ktorí chcú skrz ich platformu získať expozíciu voči Bitcoinu. Penovom predstavuje poplatok za investíciu do Bitcoinu skrz NYDIG už len 0,3%. Stalo sa tak len pár dní od momentu, ako si jedna z najväčších amerických bánk Morgan Stanley vybrala práve NYDIG ako jeden z troch bitcoinových fondov, ktoré bude ponúkať svojim solventným klientom zaujímajúcim sa o investovanie do kryptomien.

,,Nová cenová štruktúra NYDIG je o 50% až 75% nižšia než porovnateľné produkty pasívneho prístupu k bitcoinom dostupné na trhu. 0,30% predstavuje skutočný pomer celkových nákladov fondu vrátane auditu BIG-4 a poplatkov za právne služby, custody a účtovníctvo,” píše sa v tlačovej správe.

Vysoké prémie sú zrejme históriou

Aj táto skutočnosť naznačuje, že časy, kedy bola spoločnosť Grayscale Investments schopná predávať svoj produkty Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) za vysokú prémiu, sú už zrejme dávno preč. Na trhu totiž vzniká čoraz viac inštitucionálnych produktov, skrz ktoré sa môžu aj veľkí hráči dostať k BTC za už relatívne nízke poplatky. A to sa ešte stále čaká na schválenie prvého Bitcoin ETF. Medzi žiadateľov patrí aj NYDIG.

My dopĺňame, že vyššie zmieňovaný Robert Guttman zhruba pred dvoma týždňami avizoval, že strategickí partneri ich firmy začnú v nasledujúcom období oznamovať veľké novinky, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnia adopciu Bitcoinu. Jednou z týchto noviniek bolo oznámenie Morgan Stanley o vstupe do bitocioveho trhu. Na tie ďalšie sa ešte čaká.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.