Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Do boja o Bitcoin ETF vstupuje gigant Fidelity. Kontroluje viac peňazí než Morgan Stanley

Článok

fidelity
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V poslednom období najmä po momente, ako spoločnosť Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov, azda neexistuje týždeň, čo by sa neobjavila správa o ďalšej veľkej americkej inštitúcii, ktorá sa snaží získať povolenie na prvé americké Bitcoin ETF.  

Najnovšie tak urobil správcovský gigant Fidelity Investments, ktorý spravuje svojim klientom majetok 4,9 bilióna amerických dolárov. To je mimochodom viac, než má pod kontrolou jedna z najväčších amerických bank Morgan Stanley, ktorá minulý týždeň oznámila, že začne od apríla ponúka možnosť investície do BTC svojim solventným klientom.

Fidelity podala žiadosť na SEC v stredu. Názov fondu je Wise Origin Bitcoin Trust a jeho cieľom má byť sledovanie dennej výkonnosti Bitcoinu pomocou Fidelity Bitcoin Index PR, čo je index, ktorý odvodzuje cenu tohto aktíva za pomoci niekoľkých zdrojov.

James Seyffart spolupracujúci s Bloombergom, ktorý podrobne sleduje dianie okolo kryptomien a ETF fondov, zverejnil na Twitteri tabuľku s prehľadom všetkych aktuálnych žiadosti o ETF a aj tých, ktoré boli v minulosti zamietnuté.

Z tabuľky vyplýva, že proces schvaľovania ETF v Kanade už rozbehla spoločnosť VanEck, ktorá očakáva prvé rozhodnutie SEC do približne 40 dní. SEC však môže v prípade potreby definitívny verdikt odkladať až najneskôr do 11. októbra 2021.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu má okrem toho na stole ďalšie žiadosti, u ktorých ešte nebol podaný formulár 19b-4 Ack, ktorý odštartuje proces schvaľovania. Ide o žiadosti od firiem:

  • Valkyrie Bitcoin Fund
  • NYDIG Bitcoin FUND
  • Wisdom tree Bitcoin Trust
  • SkyBridge & First Trust
  • Wise Origin Bitcoin Trust od Fidelity
  • Kryptoin Invest Advisors – žiadosť bola podaná už v roku 2019, no dodnes nezapočali proces schvaľovania

Na schválenie o Bitcoin ETF okrem toho čakajú v Kanade firmy 3iQ Corp, Galaxy Digital, Accelerate Financial, Horizons a Arxnovum Investments. V Kanade sa však už dva Bitcoin ETF aktívne obchodujú. Ide o fondy od firiem Purpose a Evolve.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.