Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.2.): Veľká investícia do Bitcoinu, Tether či BTC ETF

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Square investovala do BTC ďalších 170 miliónov dolárov

Inštitucionálny záujem o Bitcoin nevymizol. Potvrdzujú to čerstvé správy o nákupe Bitcoinov spoločnosťou Square, na čele ktorej stojí Jack Dorsey, zakladateľ Twitteru a veľký fanúšik Bitcoinu. Z informácii, ktoré boli publikované na oficiálnych stránkach Square a citoval ich aj portal Coindesk vyplýva, že spoločnosť Jacka Dorseyho práve investovala ďalších 170 miliónov dolárov do Bitcoinu. Za túto investíciu naakumulovala ďalších 3318 BTC. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku a aj vo videu nižšie.

Tether FUD sa skončil. Kryptotrh môže zabudnúť na dlhoročnú kauzu

Ostro sledovaná kauza medzi newyorskou prokuratúrou a firmou iFinex, ktorá stojí za spoločnosťami Bitfinex a Tether, je zdá sa definitívne na konci. Mimosúdnou dohodou sa uzatvára jedna významná kapitola trhu s kryptomenami, ktorá trvala dlhých 22 mesiacov od momentu, kedy bola na iFinex podaná žaloba pre podozrenie, že kompenzoval stratu firmy Bitfinex rezervami svojej druhej dcérskej spoločnosti Tether. Podrobne sme sa tejto téme venovali vo videu nižšie a samozrejme aj v našom článku.

Michael Saylor: Bitcoin bude používať do roka 2026 miliarda ľudí

Michael Saylor, šéf spoločnosti Microstrategy, ktorá má aktuálne podľa oficiálnych informácii pod kontrolou takmer 72  000 BTC a ďalšie za hodnotu miliardy dolárov plánuje kúpiť (ak tak už medzičasom nespravila), sa vyjadril v rozhovore na CNBC aj k nedávnej kritike Bitcoinu z úst novej ministerky financií USA Janet Yellenovej a tiež načrtol svoje očakávania od Bitcoinu v horizonte niekoľkých rokov. Je dokonca takým optimistom, že verí v skoré prekonanie kapitalizácie zlata. Omnoho kritickejší boli k Bitcoinu Bill Gates či indický “Warren Buffett”. Viac sa dozviete z videa nižšie a tiež z nášho článku.

Prvé Bitcoin ETF v Kanade žne veľký úspech, darí sa aj Bitwise

Niečo vyše týždňa po spustení prvého Bitcoin ETF v Kanade spoločnosťou Purpose je možné skonštatovať, že o tento druh inštitucionálneho nákupu Bitcoinov je naozaj veľký záujem. Potvrdila to analytická spoločnosť Glassnode, ktorá v utorok informovala že Purpose ETF má pod správou už aktíva v hodnote 564 miliónov dolárov, čo je vzhľadom na to, že má za sebou len 5 dní obchodovania, pôsobivý výkon. Medzitým rastie záujem aj o produkty firmy Bitwise, ktorá patrí medzi dominantných správcov krypto fondov. Téme sme sa venovali v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.