Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prvé Bitcoin ETF v Kanade žne veľký úspech, darí sa aj Bitwise

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niečo vyše týždňa po spustení prvého Bitcoin ETF v Kanade spoločnosťou Purpose Investments je možné skonštatovať, že o tento druh inštitucionálneho nákupu Bitcoinov je naozaj veľký záujem.

Potvrdila to analytická spoločnosť Glassnode, ktorá v utorok informovala že Purpose ETF má pod správou už aktíva v hodnote 564 miliónov dolárov, čo je vzhľadom na to, že má za sebou len 5 dní obchodovania, pôsobivý výkon.

Veľký záujem o tento produkt načrtla už historicky prvá hodina obchodovania tohto ETF, počas ktorej sa generoval objem obchodovania o výške 80 miliónov dolárov. Z “tweetu“ Glassnode vyplýva, že prvé Bitcoin ETF v Severnej Amerike má už krytie 8 288 BTC – pričom 2 251 BTC bolo pridaných v priebehu utorka. Cesta k miliarde (v dolárovom vyjadrení) je teda veľmi pravdepodobná a možno tento míľnik padne už tento týždeň, ako to predikoval už v pondelok analytik Bloombergu Eric Balchunas.

Zaujímavé správy hlási aj popredný správca kryptofondov spoločnosť Bitwise, ktorá v utorok potvrdila, že prvýkrát v histórii prekročila hodnota jej spravovaných digitálnych aktív jednu miliardu dolárov.

Populárny medzi investormi je najmä fond Bitwise 10 Crypto Index Fund, ktorý uľahčuje investíciu do 10 najpopulárnejších kryptomien na trhu. Aktuálne pokrýva viac ako 90% celkovej držanej hodnoty firmou Bitwise (v kryptosektore).

,,Vidíme rastúci dopyt profesionálnych investorov a finančných poradcov, ktorí chcú investovať do kryptomien. Profesionálni investori oceňujú indexové fondy, pretože poskytujú expozíciu a zároveň istotu, že stratégia bude riadená a vyvážená podľa vývoja daného segmentu/kategórie,” uviedla spoločnosť.

Bitwise pred pár dňami taktiež oznámila, že spúšťa prvý fond zameraný na DeFi sektor -tzv. DeFi Crypto Index, ktorý zahŕňa kryptomeny Uni (Uniswap), Aave, Synthentix Network Token (SNX) a Maker (MKR).

Zdroje: cointelegraph.comcointelegraph.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.