Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prvé Bitcoin ETF v Kanade žne veľký úspech, darí sa aj Bitwise

Článok

Niečo vyše týždňa po spustení prvého Bitcoin ETF v Kanade spoločnosťou Purpose Investments je možné skonštatovať, že o tento druh inštitucionálneho nákupu Bitcoinov je naozaj veľký záujem.

Potvrdila to analytická spoločnosť Glassnode, ktorá v utorok informovala že Purpose ETF má pod správou už aktíva v hodnote 564 miliónov dolárov, čo je vzhľadom na to, že má za sebou len 5 dní obchodovania, pôsobivý výkon.

Veľký záujem o tento produkt načrtla už historicky prvá hodina obchodovania tohto ETF, počas ktorej sa generoval objem obchodovania o výške 80 miliónov dolárov. Z “tweetu“ Glassnode vyplýva, že prvé Bitcoin ETF v Severnej Amerike má už krytie 8 288 BTC – pričom 2 251 BTC bolo pridaných v priebehu utorka. Cesta k miliarde (v dolárovom vyjadrení) je teda veľmi pravdepodobná a možno tento míľnik padne už tento týždeň, ako to predikoval už v pondelok analytik Bloombergu Eric Balchunas.

Zaujímavé správy hlási aj popredný správca kryptofondov spoločnosť Bitwise, ktorá v utorok potvrdila, že prvýkrát v histórii prekročila hodnota jej spravovaných digitálnych aktív jednu miliardu dolárov.

Populárny medzi investormi je najmä fond Bitwise 10 Crypto Index Fund, ktorý uľahčuje investíciu do 10 najpopulárnejších kryptomien na trhu. Aktuálne pokrýva viac ako 90% celkovej držanej hodnoty firmou Bitwise (v kryptosektore).

,,Vidíme rastúci dopyt profesionálnych investorov a finančných poradcov, ktorí chcú investovať do kryptomien. Profesionálni investori oceňujú indexové fondy, pretože poskytujú expozíciu a zároveň istotu, že stratégia bude riadená a vyvážená podľa vývoja daného segmentu/kategórie,” uviedla spoločnosť.

Bitwise pred pár dňami taktiež oznámila, že spúšťa prvý fond zameraný na DeFi sektor -tzv. DeFi Crypto Index, ktorý zahŕňa kryptomeny Uni (Uniswap), Aave, Synthentix Network Token (SNX) a Maker (MKR).

Zdroje: cointelegraph.comcointelegraph.com

 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne