Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Square investovala do BTC ďalších 170 miliónov dolárov

Článok

Crypto Square Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Inštitucionálny záujem o Bitcoin nevymizol. Potvrdzujú to čerstvé správy o nákupe Bitcoinov spoločnosťou Square, na čele ktorej stojí Jack Dorsey, zakladateľ Twitteru a veľký fanúšik Bitcoinu.

 

Z informácii, ktoré boli publikované na oficiálnych stránkach Square a citoval ich aj portal Coindesk vyplýva, že spoločnosť Jacka Dorseyho práve investovala do Bitcoinu ďalších 170 miliónov dolárov . Za túto investíciu naakumulovala  3318 BTC, z čoho vyplýva, že BTC kupovala za priemernú cenu 51 235 dolárov.

Tieto bitcoiny sa pridávajú k 4 709 BTC, ktoré podľa povinného podania na SEC z októbra 2020 kúpila Square minulý rok za 50 miliónov USD. Pri ich súčte predstavovali tieto nákupy 5% všetkých hotovostných rezerv firmy Square k 31. decembru 2020.

,,Veríme, že kryptomeny sú nástrojom ekonomického posilnenia, ktorý poskytuje jednotlivcom spôsob, ako sa zapojiť do globálneho menového systému a zabezpečiť si vlastnú finančnú budúcnosť. Investícia je súčasťou trvalého záväzku firmy Square voči Bitcoinu. Firma plánuje túto svoju pozíciu priebežne vyhodnocovať v porovnaní s ostatnými investíciami.”

Kým pri pohľade na súčasnú cenu Bitcoinu je najnovšia investícia do BTC firmou Square zatiaľ stratová, pri zohľadnení predošlej investície, ide o stále výhodný spôsob zhodnocovania finančných rezerv.

https://twitter.com/APompliano/status/1364324755889917965

8225 BTC, ktoré má teraz firma Square pod kontrolou, má totiž hodnotu vyše 415 miliónov dolárov (v čase písania článku), no Square na ich kúpu vynaložila len $220 miliónov.

Dorsey venoval ďalší BTC vývojárom

V rovnakom čase sa medializovala správa o ďalšom dare, ktorý adresoval bitocinovej komunite samotný Jack Dorsey. Ten sa tentokrát rozhodol podporiť firmu Brink, neziskovú spoločnosť, ktorá sa sústredí na technologický framework Bitcoinu. Daroval jej 1 BTC.

,,Je nám cťou, že sme dostali dar 1 BTC pre financovanie našej vývojárskej činnosti práve od človeka, ako je Jack,” uviedla organizácia.

Zdroje: decrypt.co , coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.