Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Michael Saylor: Bitcoin bude používať do roka 2026 miliarda ľudí

Článok

Michael Saylor Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Michael Saylor, šéf spoločnosti Microstrategy, ktorá má aktuálne podľa oficiálnych informácii pod kontrolou takmer 72  000 BTC a ďalšie za hodnotu miliardy dolárov plánuje kúpiť (ak tak už medzičasom nespravila), sa vyjadril v rozhovore na CNBC aj k nedávnej kritike Bitcoinu z úst novej ministerky financií USA Janet Yellenovej.

Janet Yelenová, ktorá nahradila vo funkcii lídra Ministerstva financií Stevena Mnuchina, ktorý bol známym kritikom Bitcoinu, sa nechala počuť, že Bitcoin je veľmi neefektívny nástroj na presun hodnoty. Saylor s ňou v tomto zmysle z časti súhlasil, no upozornil, že Bitcoin má slúžiť hlavne ako nástroj na ochranu majetku a nie ako platidlo.

Microstrategy napokon získala na kúpu BTC 1,05 miliardy dolárov

,,Príbeh, o ktorom sa veľmi nehovorí, je, že Bitcoin je rovnostárska progresívna technológia. Dočkáme sa dňa, kedy 7 až 8 miliárd ľudí bude mať vo svojom telefóne prúžok digitálneho zlata a budú ho používať na ukladanie svojich životných úspor,“ uviedol popri tom, ako poukázal na neuveriteľné tempo rastu popularity Bitcoinu počas jeho 12-ročnej existencie aj v porovnaní s fintech gigantmi ako sú Amazon, Google, či Apple.

,,Svet túto vec potrebuje a myslím si, že môžeme očakávať, že do 5 rokov bude mať na mobilnom zariadení Bitcoin miliarda ľudí, ktorí si svoju hodnotu – v podstate svoj sporiaci účet uložia do mobilného zariadenia. Bitcoin je dominantná digitálna peňažná sieť.”

Saylor je zároveň presvedčený, že Bitcoin v dohľadnej dobe prekoná kapitalizáciu zlata.

,,Na tejto monetárnej planéte existuje 500 biliónov dolárov v podobe nejakých mien. Máme tu akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti. Nachádza sa tu aj zlato v hodnote 10 biliónov a bitcoiny v  hodnote 1 bilióna dolárov. Bitcoin zlato predbehne a pohltí ho.”

Šéf firmy, ktorá má pripravene ďalšie peniaze na kúpu BTC, však vidí potenciál rastu ceny Bitcoinu aj v po prekonaní kapitalizácie zlata, teda dosiahnutí míľniku 10 biliónov dolárov (pri súčasnej cene by jeden Bitcoin v tom prípade stál okolo 500 tisíc dolárov). Postupne bude vraj rásť ku kapitalizácii 100 biliónov dolárov, no už pomalším tempom a s nižšou mierou volatility. ,,keď sa bude dostavať k 100 biliónom dolárov, uvidíte pokles volatility. Bitcoin bude mať stabilizačný vplyv na celý finančný systém 21. storočia.”

Bill Gates varuje malých investorov

Kým Michael Saylor vidí budúcnosť Bitcoinu mimoriadne ružovo, smerom na adresu najznámejšej kryptomeny pribúdajú negatívne reakcie z úst tradičnejších investorov a podnikateľov.

O Bitcoine opäť hovoril Bill Gates, niekdajší najbohatší človek planéty, ktorý stál pri vzniku revolučnej firmy Microsoft. Gates adresoval svoje slová najmä malým investorom, ktorých upozornil, že na rozdiel od Elona Muska nesedia na obrovskom balíku peňazí a mali by byť preto opatrní.

,,Myslím si, že do týchto mánii sa môžu nechať zlákať aj ľudia, ktorí nemajú peňazí nazvyš. Ak máte menej peňazí ako Elon Musk, mali by ste si dávať pozor.”

Bill Gates okrem toho upozornil na množstvo energie, ktorá sa spotrebováva pri ťažbe Bitcoinu a zároveň skonštatoval, že na kryptomenách koniec koncov nevidí nič zlé, no myslí si, že by mali byť viac transparentné, reverzibilné a v podstate centralizované (čo sa tak trochu vymyká pointe kryptomien, že? pozn.red.)

Bitcoin kritizuje aj indický “Warren Buffett”

Negatívny názor na Bitcoin má aj Rakesh Jhunjhunwala častokrát označovaný aj ako indický Warren Buffett vzhľadom na jeho nemalé investičné úspechy. V rozhovore pre ázijskú verziu CNBC skonštatoval, že “Bitcoin je špekuláciou najvyššieho rádu a že sa nechce zúčastňovať všetkých večierkov v meste.“ Následne dodal, že keď ošiaľ okolo Bitcoinu skončí, tak ľudí čaká obrovská “opica” (bolesť hlavy/kocovina).

Jeden z najbohatších Indov zároveň podporuje kroky jeho krajiny vedúce k zákazu kryptomien. ,,Myslím si, že regulačné orgány by mali zakročiť a zakázať bitcoiny. Mali by sa sústrediť na digitálnu rupiu,” uviedol.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.