Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.10.): Bitcoin je ako skorá investícia do Apple, tvrdí Tudor

Článok

bitcoin-hulk
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

Investor Paul Tudor Jones opäť ospevuje Bitcoin

Ešte predtým ako k nákupu Bitcoinu pristúpili viaceré toľkokrát zmieňované firmy vlial do trhu s najznámejšou kryptomenou veľký optimizmus rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, ktorý v máji 2020 vyhlásil, že zahájil svoju počiatočnú investíciu do Bitcoinu, ktorý označil za bezpečné úložisko v čase neistôt. Tudor Jones teraz v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box potvrdil, že už nejaké bitcoiny drží, hoci ide zatiaľ vraj len o jednocifernú sumu. Jeho pohľad na toto aktívum sa však nezmenil, keď vyhlásil, že Bitcoin je podľa neho jedným z najlepších “inflačných obchodov”. ,,Bitcoin má obrovský potenciál pre naozaj chytrých a sofistikovaných ľudí, ktorí v neho veria. Je to ako hneď na začiatku investovať do Stevea Jobsa do Apple alebo do Google, keď len vznikal.” (cointelegraph.com)

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptomenám škodiť? Založí vlastnú kryptomenu?

Ako sme to načrtli už v našom včerajšom článku, správa o tom, že spoločnosť PayPal v roku 2021 oficiálne vstúpi do sektora kryptomien, nemusí byť taká senzačná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Naznačujú to aj viaceré vyjadrenia popredných spoločnosti. Napríklad firma Satoshi Labs sa vo svojom blogovom príspevku vyjadrila, že PayPal pravdepodobne nezačal podporovať Bitcoin z dôvodu, že chce podporiť samotnú adopciu kryptomien. V tom prípade by totiž určite umožnil držanie privátnych kľúčov jeho užívateľom, čo sa diať nebude. Podrobnejšie sme sa novinkám v súvislosti so vstupom PayPal do sveta kryptomien venovali v tomto dlhšom článku.

Grayscale za týždeň zvýšil hodnotu svojich kryptomien o miliardu dolárov

Hoci v posledných týždňoch sa hovorilo najmä o tom ako akumulovali Bitcoin spoločnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, najväčší “frajer” v tejto oblasti, investičný gigant Grayscale Investments, zvýšil v priebehu týždňa hodnotu svojich kryptomenových aktív o ďalšiu miliardu dolárov. Spoločnosť Grayscale o tom informovala na svojom Twitteri, keď 22. októbra zverejnila správu, podľa ktorej aktuálne drží kryptomeny v hodnote 7,3 miliardy dolárov. Téme sme sa viac venovali tu.

Akciám sa môže dariť ešte viac, tvrdí Summers. Ovplyvní to aj Bitcoin?

Na našom webe sme už mnohokrát písali o tom, že Bitcoin prejavuje jasné náznaky korelácie s akciovými indexmi. Inak povedané, keď sa darí americkým akciám, rastie aj Bitcoin a naopak, keď sa akciový trh dostáva do problémov, prejavuje sa to aj na slabosti Bitcoinu. Tento trend síce nie je historický daný, no viackrát sa potvrdil v priebehu roku 2020. Najvýraznejšie v marci, kedy sa po prepade akcii v dôsledku celosvetového vypuknutia pandémie koronavírusu drasticky prepadol aj Bitcoin. Krátky čas ho bolo dokonca možné kúpiť za cenu menej než 4000 dolárov. Graham Summers aktuálne tvrdí, že akcie najväčší rast ešte len čaká, čo môže mať pozitívny dopad aj na BTC. Viac sa dočítate tu.

Počet bitcoinov na burzách výrazne klesol. Čo to znamená?

Počet bitcoinov, ktoré majú pod kontrolou kryptomenové burzy, prvýkrát po dvoch rokoch klesol pod úroveň 2 500 000 BTC. V prípade najznámejšej kryptomeny to môže byť pozitívna správa. Predpoklad, že ide o pozitívny fundament je založený na tom, že keď ľudia posielajú svoje bitcoiny na burzu, chystajú sa s nimi obchodovať a teda predávať ich. Naopak keď bitcoiny mieria z búrz na peňaženky užívateľov a teda počet bitcoinov na burzách sa zmenšuje, znamená to, že si ich odkladajú na dlhšiu dobu. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne