Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.6.): Rekord Bitcoinu a ľahká cesta k $15 000?

Článok

Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

CoinMarketCap tvrdí, že 70% búrz a zmenárni splnilo podmienky

Na kryptonovinkách sme vás už mnohokrát informovali, že niektoré údaje na stránke CoinMarketCap, ktoré sa týkajú objemov obchodovania s kryptomenami, sú pravdepodobne veľmi vzdialené pravde. Hoci sa to tušilo už dlho, až štúdie Bitwise Asset Management a analytickej spoločnosti The Tie, podľa ktorých záverov je 90 až 95% volume (objemy obchodovania) podľa reportov neregulovaných búrz falošných, sa začal touto témou podrobnejšie zaoberať aj CoinMarketCap, ktorý tieto údaje od búrz zbieral a publikoval bez ich hlbšej analýzy. Viac sme sa tejto téme venovali tu.  

CoinMarketCap tvrdí, že 70% búrz a zmenárni splnilo podmienky

Winklevoss: Ak Bitcoin prekoná $10 000, 15 tisíc dolárov bude hračka

Ak Bitcoin prekoná hranicu $10 000, 15 tisíc dolárov už nebude problém, domnievajú sa bratia Winklevossovci, ktorí v roku 2017 v čase, keď sa Bitcoin obchodoval za takmer 20 tisíc USD, získali označenie prvých kryptomiliardádov. Bratia Winklevossovci v súčasnosti stojaci za americkou regulovanou kryptoburzou Gemini si myslia, že pre Bitcoin nebude žiadny problém dostať sa na cenu 15 tisíc dolárov, ak sa mu podarí v najbližšej dobe prekonať silnú rezistenciu na 10 tisícoch USD. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Winklevoss: Ak Bitcoin prekoná $10 000, 15 tisíc dolárov bude hračka

Ďalší rekord Bitcoinu: Hashrate nikdy nebol tak vysoko!

Výpočtový výkon Bitcoinu (hash rate) dosiahol tento týždeň nové maximá. Uvádza to portál Blockchain.com na základe dát z 19. júna. Cena Bitcoinu, ktorá mieri k hodnote 10 tisíc dolárov, zvýšila úroveň svojho “hash rate“ na rekordné hodnoty. Značí to jediné – záujem minerov o ťažbu Bitcoinu je väčší, než kedykoľvek predtým. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Ďalší rekord Bitcoinu: Hashrate nikdy nebol tak vysoko!

Šéf FED-u: Kryptomena Facebooku Libra prináša riziká aj benefity

Šéf federálneho rezervného systému Spojených štátov amerických (známe pod skratkou FED) Jerome Powell povedal, že kryptomena Facebooku Libra môže mať veľa pozitívnych vlastností, no zároveň so sebou prináša aj patričné riziká. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.  

Ďalší rekord Bitcoinu: Hashrate nikdy nebol tak vysoko!

Rýchle správy

IOTA: Iota Foundation, organizácia stojaca za kryptomenou IOTA, uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Primority, ktorá sa sústredí na kontrolu kvality potravín a ich monitoring. Ich spolupráca by mohla viesť k tomu, že IOTA pomocou svojho systému zabezpečí dokonalú kontrolu dodávateľského reťazca danej potraviny, vďaka čomu si budú môcť ľudia overiť všetky podstatné informácie o jedle, ktoré sa chystajú zjesť. Obrovský význam by to mohlo mať najmä pre alergikov, ktorí si môžu overiť, či dané jedlo neprišlo do styku s látkami, ktoré im škodia.

QUADRIGACX: Zosnulý majiteľ kanadskej burzy QuadrigaCX Gerald Cohen, ktorá sa po jeho smrti stala nesolventná údajne z dôvodu, že iba on mal k dispozícií privátne kľúče ku kryptomenám, ktoré spravovala burza svojim zákazníkom, mal údajne na iných burzách niekoľko falošných účtov. Šokujúce je, že ich mal využívať na takzvaný margin trading, čiže obchodovanie na páku.

CRAIG WRIGHT: Craig Wright je naozaj Satoshi Nakamoto. Nebojte sa, nezbláznili sme sa. K tomuto záveru však došli v Kolumbii v Bogote počas konferencie Expo-Bitcoin International 2019, kde Craigwa Wrighta oficiálne predstavili ako zakladateľa Bitcoinu Satoshiho Nakamota.

BITCOIN & LIBRA: Max Keiser, ktorého tweety o kryptomenách sleduje viac ako 222 tisíc ľudí, si myslí, že Mark Zuckerberg je užitočný idiot, pretože jeho kryptomena Libra pomôže rastu a adopcii Bitcoinu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne