Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší rekord Bitcoinu: Hashrate nikdy nebol tak vysoko!

Článok

bitcoin

Výpočtový výkon Bitcoinu (hash rate) dosiahol tento týždeň nové maximá. Uvádza to portál Blockchain.com na základe dát z 19. júna.

Cena Bitcoinu, ktorá mieri k hodnote 10 tisíc dolárov, zvýšila úroveň svojho “hash rate“ na rekordné hodnoty. Značí to jediné – záujem minerov o ťažbu Bitcoinu je väčší, než kedykoľvek predtým.

V stredu tohto týždňa, v posledný deň, kedy boli k dispozícií celodenné údaje, dosiahla miera hash rate hodnotu 65,19 bilióna hashov za sekundu (Th/s). Nejde však o nečakanú odchýlku, keďže hash rate stúpa priamo úmerne už v priebehu nejakého obdobia.

Úvod do ťažby Bitcoinu a kryptomien

,,Hashrate (častejšie než nie) je smerodajný pre cenu,” povedal na margo týchto povzbudivých údajov Max Keiser, ktorého tweeety ku kryptomenám sleduje na Twitteri viac než 222 tisíc ľudí. ,,Toto je niečo, čomu nerozumejú ani najhorlivejší zástancovia bitcoinu. Je to schopnosť Satoshiho “hacknuť” ľudí a vytvoriť zlato 2.0,” napísal úsmevné prirovnanie. Podľa Keisera je za stúpajúcim záujmom o Bitcoin aj kryptomena Facebooku Libra. Na margo Marka Zuckeberga poznamenal, že sa stal pomocou jeho Libry užitočným idiotom, ktorý pomôže adopcii Bitcoinu.

Rekordný stredajší hashrate pohodlne prekonal predchádzajúci rekord 60 biliónov Th/s, ktorý sme videli v septembri 2018. Ak bude cena Bitcoinu ďalej rásť, môžeme očakávať, že nový rekord príde už čoskoro.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne