Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CoinMarketCap tvrdí, že 70% búrz a zmenárni splnilo podmienky

Článok

coinmarketcap-volume

Na kryptonovinkách sme vás už mnohokrát informovali, že niektoré údaje na stránke CoinMarketCap, ktoré sa týkajú objemov obchodovania s kryptomenami, sú pravdepodobne veľmi vzdialené pravde.

Hoci sa to tušilo už dlho, až štúdie Bitwise Asset Management a analytickej spoločnosti The Tie, podľa ktorých záverov je 86 až 95% volume (objemy obchodovania) podľa reportov neregulovaných búrz falošných, sa začal touto témou podrobnejšie zaoberať aj CoinMarketCap, ktorý tieto údaje od búrz zbieral a publikoval bez ich hlbšej analýzy.

CoinmarketCap po kritike  pristúpil k riešeniu v podobe vytvorenia iniciatívy DATA (Data Accountability & Transparency Alliance), v rámci ktorej presadzuje prísnejšie podmienky pre burzy v prípade ich reportov, ktoré sú následne publikované na stránke. ,,Nové a podrobné kritéria pre výpisy dát budú poskytnuté jednoznačným a konkrétnym spôsobom pre každého, ktoré chce uvádzať svoje dáta na CoinMarketCape,” vyhlásil vtedy Carylyne Chan, globálny riaditeľ marketingu CoinMarketCapu.

CoinMarketCap teraz po 45 dňoch od vzniku aliancie informoval, že približne 70%  spoločností, teda zväčša búrz a zmenárni, tieto podmienky splnilo a budú naďalej zahrnutí to štatistík CoinMarketCapu.

,,Sme povzbudení tým, že sme videli silnú podporu našej iniciatívy,” priznal Chan. ,,Na základe predložených dát sa snažíme poskytovať zmysluplnejšie analýzy a metriky pre našich používateľov a poskytovať im informácie, aby mohli robiť svoj výskum čo najefektívnejšie.”

CoinMarketCap informoval, že zmenárne a burzy, ktoré nesplnili prísnejšie pravidlá, budú uvedené v rebríčku nižšie než tie, ktoré pravidlá splnili. Ak však uskutočnia nápravu, ich znevýhodnenie už nebude platné.

Až čas ukáže, do akej miery sa tieto zmeny prejavia na dátach CoinMarketCapu. Bitwise Asset Management tvrdí, že až 95% objemov obchodovania s Bitcoinom je nereálnych. Podľa aktuálnych dát od Bitwise má 10 najväčších búrz s kryptomenami (9 z nich je regulovaných + Binance) volume Bitcoinu v čase písania článku na úrovni 1,2 miliárd dolárov. CoinMarketCap však uvádza, že volume Bitcoinu je v túto hodinu až 19 miliárd dolárov. To znamená, že buď sú dáta spracovávané CoinMarketCapom stále veľmi nafúknuté, alebo sa Bitwise v záveroch svojej štúdie mýli.

Zdroj: coindesk.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne