Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.5.): Dôvody bullrunu, Bitcoin ETF či banky a Ripple

Článok

Bitcoin bullrun
Bitcoin bullrun

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Tom Lee uviedol dôvody, pre ktoré skončil medvedí trh

Wall-Street stratég a známy bitcoinový “býk” Tom Lee uviedol niekoľko dôvodov, pre ktoré podľa neho skončil medvedí trh. Poukázal napríklad na to, že trh sa už vysporiadal s kontroverzným minuloročným hardforkom Bitcoin Cash, ktorý viedol k prepadu ceny BTC na 3200 dolárov. Následne uviedol, že 23. januára sa Bitcoinu podarilo prvýkrát za 12 mesiacov dosiahnuť medziročný nárast on-chain transakcií. V marci sa zas Bitcoin ocitol prvýkrát na úrovni 67% Bitcoin Misery Indexu (BMI), čo sa mu podarilo naposledy v októbri 2015, kedy štartoval predchádzajúci bullrun. Ďalším faktom, ktorý prispieva tejto teórii, je podľa Leeho skutočnosť, že BTC nereagoval pádom na problémy Tetheru a burzy Bitfinex, ktoré sú vyšetrované newyorskou prokuratúrou. Spomenul taktiež prekríženie golden cross, či prekročenie Bitcoinu na 50 a 200 dňovom kĺzavom priemere. To všetko sú podľa neho jasné signály býčieho trhu. (cointelegraph.com)

Bitcoin tesne nad obrovským downtrend kanálom?

Veľmi zaujímavú myšlienku pre Bitcoin prezentoval na webe TradingView populárny trejder MagicPoopCannon. Tvrdí, že Bitcoin sa nachádza tesne nad veľkým downtrend kanálom. Ak sa mu podarí túto hranicu udržať, bude bullish. Prepad môže znamenať pokračovanie downtrendu. Prečítať si ju môžete tu.

Analýza od MagicPoopCannon (21.5.): Bitcoin je tesne nad obrovským downtrend kanálom

SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Americká komisia pre cenné papiere a burzu podľa očakávaní odložila svoje rozhodnutie v prípade spoločnej žiadosti VanEck, SolidX a burzy CBOE o schválenie prvého Bitcoin ETF. SEC k posúdeniu žiadosti pridala ďalšiu 35-dňovu lehotu určenú na zhromažďovanie ďalších informácií a názorov týkajúcich sa tohto návrhu. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

OFICIÁLNE: SEC odložila verdikt o Bitcoin ETF od VanEck na august

Šéf Ripple (XRP): Banky majú silný dôvod prijať inováciu kryptomien

Šéf spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, sa nechal počuť, že banky majú silný dôvod na to, aby prijali inováciu, ktorú so sebou prinášajú kryptomeny a to napriek tomu, že predstavujú pre ich súčasný oligopol hrozbu. Garlinghouse počas rozhovoru pre podcast Recode Decode s Karou Swisher skonštatoval, že firma Ripple chce spolupracovať s finančnými inštitúciami a regulačnými organmi a nie je v jej záujme ísť proti systému. Viac sme sa tejto téme venoval v tomto článku.

Šéf Ripple (XRP): Banky majú silný dôvod prijať inováciu kryptomien

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Finančný regulátor Spojeného kráľovstva Úrad pre finančné správanie (Financial Counduct Authority – FCA), tvrdí, že investori do kryptomien utrpeli v dôsledku kryptomenových a forexových podvodov medzi rokmi 2018 a 2019 (12 mesiacov) stratu vo výške 34 miliónov dolárov. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

White hackers, respektíve bieli hackeri, si za posledné dva mesiace privyrobili 32 tisíc dolárov za to, že upozornili na chyby v kryptomenových a blockchainových projektoch. Viac o tejto téme sme napísali tu.

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

Ruský politik tvrdí, že kryptomeny môžu zničiť vlády

Nikolai Arefiev, ktorý je dlhoročným predstaviteľom ruského parlamentu, uviedol, že kryptomeny majú potenciál zničiť svetové vlády. Aerefiev je členom komunistickej strany a podpredseda Výboru štátnej dumy pre hospodársku politiku. Ako príklad spomenul rok 1994. Ak by vtedy existoval Bitcoin, Rusko by bolo podľa neho kompletné zničene a stratilo by všetok svoj kapitál. Arefiev je zástancom kompletného zákazu kryptomien, pretože to považuje za najjednoduchší spôsob ochrany štátneho kapitálu. (cointelegraph.com)

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.