Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bieli hackeri si rozdali za posledné 2 mesiace 32 tisíc dolárov

Článok

hacker
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

White hackers, respektíve bieli hackeri, si za posledné dva mesiace privyrobili 32 tisíc dolárov za to, že upozornili na chyby v kryptomenových a blockchainových projektoch.

Spomínaných 32 tisíc dolárov bolo medzi 18. marcom a 16. májom rozdelených medzi 15 firiem v rámci odmien za 30 nahlásených chýb.

Odmeny za zistenú chybu sa líšia od toho, o aký vážny nedostatok ide. Portál Hard Fork, ktorý zverejnil túto informáciu, uvádza, že väčšia odmien, ktorú vyplácal projekt OmiseGo bola v hodnotách okolo 100 dolárov. Spoločnosť Block.one, ktorá stojí za kryptomenou EOS a blockchain startup Aeternity zas vyplatili individuálne jednorazové odmeny vo výške 10 tisíc dolárov.

Projekt Tron (kryptomena TRX) zas údajne vyplatil bielemu hackerovi 3500 dolárov za nájdenie chyby, ktorá mohla zničiť celý blockchain tejto poprednej kryptomeny. Útočník mohol vyplniť dostupnú pamäť v počítači a následne urobiť DDoS útok pomocou škodlivého kódu v smart kontraktoch. Vzhľadom na vážnosť tejto chyby je však odmena na jej odhalenie prinajmenšom úsmevná. Či TRON odmenil bieleho hackera ešte inou formou, nie je známe.

Napríklad burza Binance v rámci tohto programu ponúka odmeny, ktoré sa môžu podľa závažnosti chyby vyšplhať až k 100 000 dolárom. Vyplatila by ich však v podobe tokenov Binance Coin (BNB). Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase údajne minula minulý rok na odmeny pre „white hackers” 290 tisíc dolárov, zatiaľ čo Tron 76 tisíc USD.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.