Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

FCA: Kryptoinvestori prišli kvôli podvodom o 34 miliónov dolárov

Článok

Podvod scam
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Finančný regulátor Spojeného kráľovstva Úrad pre finančné správanie (Financial Counduct Authority – FCA), tvrdí, že investori do kryptomien utrpeli v dôsledku kryptomenových a forexových podvodov medzi rokmi 2018 a 2019 (12 mesiacov) stratu vo výške 34 miliónov dolárov.

Tieto údaje zozbierala FCA z národného centra pre oznamovanie podvodov a počítačovej kriminality vo Veľkej Británii. Individuálne straty investorov sa znížili v porovnaní s predchádzajúcim obdobím z 76 tisíc dolárov na 18 800 dolárov, no počet nahlásení sa viac než strojnásobil, pričom viac než 81% nahlásení súviselo s kryptomenami.

FCA na základe týchto zistení uvažuje nad tým, že zakáže vysokorizikové derivátové produkty, ktoré sú viazané na kryptomeny. ,,Podvodníci môžu byť veľmi presvedčiví, takže vždy si robte vlastný výskum o akejkoľvek firmy, do ktorej plánujete investovať,” upozorňuje FCA.

Regulátor zároveň poznamenal, že podvodníci najčastejšie využívajú sociálne média, kde hľadajú potenciálnych investorov. Častokrát zneužívajú fotky celebrít s falošnými dôkazmi o tom, že stoja za daným projektom. Je bežné, že ako referenciu úspešnosti produktu prezentujú svoje drahé autá či hodinky.

Poradenská spoločnosť pre zber informácií o ICOs (počiatočné ponuky mincí), Statis Group, zverejnila minulý rok výsledky štúdie, podľa ktorej bolo až 80% všetky ICO v roku 2017 podvodných. Straty súvisiace s týmito investíciami predstavovali 1,34 miliardy dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.