Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.6.): Rekordné Bitcoin Futures, obmedzenia kryptomeny Facebooku

Článok

Bitcoin býk

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Kryptomena Facebooku bude mať regionálne obmedzenia

Hoci kryptomena Facebooku Libra má riešiť problémy ľudí, ktorí nemajú prístup k tradičnému bankovému systému, zdá sa, že minimálne v počiatkoch svojej existencie sa k mnohým z nich ani nedostane. Peňaženka Calibra, ktorá bude určená pre úschovu, prijímanie a posielanie tejto kryptomeny, totiž bude regionálne obmedzená. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Kryptomena Facebooku bude mať obmedzenia. Peňaženka pre Libru nebude dostupná všade

Lee verí v rast Bitcoinu a chápe, prečo sú banky vystrašené z kryptomeny Facebooku

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee je presvedčený o ďalšom raste Bitcoinu a očakáva, že kryptomena Facebooku Libra pomôže celému trhu.  Zároveň si chápe postoj bánk, ktoré sú  z projektu Facebook vystrašené. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Lee verí v rast Bitcoinu a chápe, prečo sú banky vystrašené z kryptomeny Facebooku

Bitcoin Futures na CME dosiahli ďalší rekord. Inštitúcie sú v hre

Chicagská burza CME poskytla detailné údaje, ktoré dokazujú, že záujem o Bitcoin Futures na jej platforme naďalej stúpa. CME uvádza, že 17. júna sa vyšplhal počet otvorených Bitcoin futures kontraktov na novú rekordnú hodnotu 5311 kontraktov v hodnote 26 555 BTC, respektíve 246 miliónov dolárov. Podrobnosti sa dozviete tu.

Bitcoin Futures na CME dosiahli ďalší rekord. Inštitúcie sú v hre

Bankový výbor USA bude pojednávať o kryptomene Facebooku Libra

Gigant sociálnych sieti Facebook spôsobil u svetových finančných regulátorov zjavný rozruch. Libra má fungovať ako kryptomena na natívnom rovnomennom blockchaine. Jej hodnota bude krytá košom rezervných aktív, ktoré majú byť navrhnuté tak, aby poskytovali tejto kryptomene vnútornú hodnotu a eliminovali kolísanie jej ceny (volatilitu). Regulačné orgány sa však obávajú, že kryptomena, ktorá môže osloviť až 2,4 miliardy ľudí, ktorí používajú Facebook, Messenger, Instagram či Whatsapp, môže mať zásadný vplyv na celý finančný systém. Bankový výbor USA preto organizuje výnimočný snem, na ktorom sa bude tejto téme venovať. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Bankový výbor USA bude pojednávať o kryptomene Facebooku Libra

,,Ethereum 2.0“ ide podla plánu. Štart „fázy zero” je naplánovaný na 3. januára

Prvá etapa prechodu Ethereum do fázy „Ethereum 2.0“ sa údajne uskutoční už 3. januára 2020. Vyplýva to zo záverov pravidelného meetingu hlavných vývojárov Ethereum z 13. júna. Počas online rozhovoru skonštatoval core developer Justin Drake, že jeho dev tím pracuje na dokončení špecifikácí kódov pre “fázu zero”. Predpokladá sa, že by to mali stihnúť už do konca tohto mesiaca. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

,,Ethereum 2.0“ ide podla plánu. Štart „fázy zero” je naplánovaný na 3. januára

Rýchle správy

KUCOIN & BIANANCE: Singapurská zmenáreň KuCoin oznámila, že odteraz bude podporovať aj kryptomenu Binance Coin (BNB), ktorú bude možno obchodovať v páre s Bitcoinom a Tetherom (USDT). KuCoin okrem toho podporí aj kryptomeny, ktoré budú založená na blockchaine Binance Chain.

RUSKO: Predseda ruskej štátnej domy pre finančné trhy Anatoly Aksakov vyhlásil, že kryptomena Facebooku s názvom Libra určite nebude v Rusku legalizovaná. Podľa jeho názoru je nebezpečná pre finančný systém jeho krajiny.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne