Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

,,Ethereum 2.0“ ide podla plánu. Štart „fázy zero” je naplánovaný na 3. januára

Článok

Ethereum ťažba
Ethereum ťažba

Prvá etapa prechodu Ethereum do fázy „Ethereum 2.0“ sa údajne uskutoční už 3. januára 2020. Vyplýva to zo záverov pravidelného meetingu hlavných vývojárov Ethereum z 13. júna.

Počas online rozhovoru skonštatoval core developer Justin Drake, že jeho dev tím pracuje na dokončení špecifikácí kódov pre “fázu zero”. Predpokladá sa, že by to mali stihnúť už do konca tohto mesiaca.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Fáza zero je pomenovanie prvého prechodného štádia siete Ethereum z Proof-of-Work ku konsenzus algoritmus Proof-of-Stake. Po dosiahnutí tohto míľnika sa validácia blokov v sieti už nebude vykonávať pomocou minerov (ťažiarov), ale v réžii špeciálnych validátorov.

Spustenie fázy zero sa očakáva 3. januára 2020, teda v rovnaký deň, kedy bol pred desiatimi rokmi vytvorený prvý blok blockchainu Bitcoinu. ,,Stále máme dosť času, kým skončí rok 2019. Myslím si, že pohľad na cieľový dátum vzniku ku koncu roka 2019 by mohol byť realistický,” skonštatoval Drake.

Na záver  v súvislosti s Ethereum jedna zaujímavá poznámka – Binance Research, teda výskumné oddelenie burzy Binance, dospelo k záveru, že drvivá väčšina aplikácií pre decentralizované financie (DeFi) je postavená na blockchaine Ethereum.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.