Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

,,Ethereum 2.0“ ide podla plánu. Štart „fázy zero” je naplánovaný na 3. januára

Článok

Ethereum ťažba

Prvá etapa prechodu Ethereum do fázy „Ethereum 2.0“ sa údajne uskutoční už 3. januára 2020. Vyplýva to zo záverov pravidelného meetingu hlavných vývojárov Ethereum z 13. júna.

Počas online rozhovoru skonštatoval core developer Justin Drake, že jeho dev tím pracuje na dokončení špecifikácí kódov pre “fázu zero”. Predpokladá sa, že by to mali stihnúť už do konca tohto mesiaca.

Fáza zero je pomenovanie prvého prechodného štádia siete Ethereum z Proof-of-Work ku konsenzus algoritmus Proof-of-Stake. Po dosiahnutí tohto míľnika sa validácia blokov v sieti už nebude vykonávať pomocou minerov (ťažiarov), ale v réžii špeciálnych validátorov.

Spustenie fázy zero sa očakáva 3. januára 2020, teda v rovnaký deň, kedy bol pred desiatimi rokmi vytvorený prvý blok blockchainu Bitcoinu. ,,Stále máme dosť času, kým skončí rok 2019. Myslím si, že pohľad na cieľový dátum vzniku ku koncu roka 2019 by mohol byť realistický,” skonštatoval Drake.

Na záver  v súvislosti s Ethereum jedna zaujímavá poznámka – Binance Research, teda výskumné oddelenie burzy Binance, dospelo k záveru, že drvivá väčšina aplikácií pre decentralizované financie (DeFi) je postavená na blockchaine Ethereum.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne