Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Lee verí v rast Bitcoinu a chápe, prečo sú banky vystrašené z kryptomeny Facebooku

Článok

Tom Lee

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee je presvedčený o ďalšom raste Bitcoinu a očakáva, že kryptomena Facebooku pomôže celému trhu.

Lee, ktorý je známym bitcoinovým býkom, to povedal počas utorňajšieho rozhovoru pre televíziu CNBC, pričom poukázal na zaujímavý fakt, že Bitcoin sa zatiaľ počas histórie svojej existencie obchodoval nad cenou 9000 dolárov len 4% času. ,,Myslím si, že veľmi jednoducho môže vytvoriť nové maximá,“ vyhlásil presvedčivo.

V rámci rozhovoru sa však venoval hlavne kryptomene Facebooku Libra, ktorá podľa neho môže pomôcť rastu celého trhu s digitálnymi aktívami. Nestotožňuje sa však s názorom, že Libra by mohla ohroziť existenciu ostatných kryptomien, pričom najčastejšie sa hovorí o tom, že uškodí stablecoinom.

Na otázku či banky budú v budúcnosti podporovať Libru poznamenal, že decentralizácia financií – hoci je výhodná pre spracovateľov platieb – má za následok zápornú návratnosť pre banky.

,,Majte na pamäti jednu vec – ročný príjem z Facebooku na jedného používateľa je pravdepodobne 50 dolárov. Môže byť aj o čosi vyšší. Priemerná banka však vytvára na jedného používateľa takmer 1000 dolárov, takže Facebook má potenciál 20-násobného rastu, keď začne ponúkať bankové služby. Chápem, prečo nie sú banky z tejto novinky nadšené.”

Vedúci centrálnej banky Spojeného kráľovstva v stredu vyhlásil, že nová kryptomena Facebooku by mohla nájsť skutočné prípady použitia, ak bude spĺňať regulačné požiadavky.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne