Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Futures na CME dosiahli ďalší rekord. Inštitúcie sú v hre

Článok

Bitcoin rast

Chicagská burza CME poskytla detailné údaje, ktoré dokazujú, že záujem o Bitcoin Futures na jej platforme naďalej stúpa.

CME uvádza, že 17. júna sa vyšplhal počet otvorených Bitcoin futures kontraktov na novú rekordnú hodnotu 5311 kontraktov v hodnote 26 555 BTC, respektíve 246 miliónov dolárov.

Graf záujmu o Bitcoin Futures kontrakty

Futures kontrakty na Bitcoin sú štandardizované zmluvy, ktoré zaväzujú zmluvnú stranu k nákupu alebo predaju určitého aktíva k vopred určenému dátumu. CME na Twitteri poznamenala, že tento produkt si získava čoraz väčšiu popularitu u inštitucionálnych investorov.

Rastúci záujem inštitúcii o obchodovanie Bitcoinu priznáva aj Nikolas Panigirtzoglou z banky JP Morgan Chase, ktorý vyhlásil, že trh s bitcoinom sa zdá byť čoraz viac ovplyvňovaní inštitucionálnymi investormi. JP Morgan Chase pritom len nedávno prvykrát v histórii priznala, že Bitcoin má nejakú reálnu hodnotu. Predtým sa jej predstavitelia vyjadrovali o Bitcoine veľmi kriticky.

Zaujímavé je, že kým CME dosahuje rekordy u svojich Bitcoin Futures, jej konkurencia CBOE s produktom Bitcoin Futures ku včerajšiemu dnu definitívne skončila. CBOE však žiada spoločne s VanEck a SolidX o schválenie Bitcoin ETF u Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) a možno sa pripravuje práve na túto výzvu.

Záujem inštitúcii o obchodovanie s Bitcoinom môže podľa analytikov podnecovať aj vstup Facebooku do sektora kryptomien. Dá sa očakávať, že podobné rozhodnutie môžu urobiť v skorej budúcnosti aj ďalší veľkí internetoví giganti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne