Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.5.): Bitcoin, býči trh a rastúci záujem mainstreamu

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Bitcoin ETF: SEC rozhodne ohľadom VanEck už zajtra

Koncom minulého týždňa sme vás informovali, že známy právnik špecializujúci sa na kryptomeny a blockchain Jake Chervinsky je prekvapený z toho, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) neodložila verdikt v prípade žiadosti VanEck, SolidX+CBOE o schválenie Bitcoin ETF, hoci tak urobila v prípade žiadosti od Bitwise Asset Management. SEC tak však musí urobiť najneskôr zajtra, pričom možnosti má tri – povolenie, zamietnutie alebo odloženie. Hoci najpravdepodobnejším scenárom je odloženie, analytik Jake Kruger sa domnieva, že by mohlo prísť aj zamietnutie, ktoré by vytvorilo dobrú príležitosť na kúpu Bitcoinu. Trh by totiž pravdepodobne reagoval pádom. Šancu na schválenie nevidí ani Jake Chervinsky, ktorý sa taktiež prikláňa čoraz viac k možnosti, že SEC žiadosť zamietne.

Tento býčí trh je reálny, zhodli sa Arthur Hayes a Barry Silbert

Arthur Hayes, ktorý je generálnym riaditeľom burzy BitMEX a zakladateľ Digital Currency Group Barry Silbert, sú optimisti pokiaľ ide o súčasný rast ceny Bitcoinu. Obaja sa nezávisle od seba v rámci svojich vyjadrení zhodli, že súčasný rast ceny Bitcoin je postavený na dobrých základoch. Viac sa o tejto téme dočítate v tomto našom článku.

Tento býči trh Bitcoinu je reálny, zhodli sa Arthur Hayes a Barry Silbert

Kik minul kvôli SEC už 5 miliónov dolárov. Regulácie sú v USA stále problém

Ted Livingston, ktorý je generálnym riaditeľom kanadského startupu Kik, prezradil portálu Coindesk, že spoločnosť minula už 5 miliónov dolárov na náklady súvisiace s rokovaním s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEO). Podobné problémy môžu mať aj ďalšie spoločnosti. Regulácie tohto priemyslu sú v USA stále problém. Viac sa dočítate tu.

Kik minul kvôli SEC už 5 miliónov dolárov. Regulácie sú v USA stále problém

Mainstreamový záujem o Bitcoin rastie

Hoci kryptomeny v roku 2017 dosiahli trhovú kapitalizáciu vyše 800 miliárd dolárov a aktuálne atakujú zhruba 250 miliardovú úroveň, od momentu, kedy budeme môcť tvrdiť, že sú bežnou finančnou normou vo väčšine sveta, sme stále relatívne ďaleko. V tomto článku si však môžete prečítať o viacerých dôkazoch toho, že mainstreamový záujem o Bitcoin a kryptomeny ako také rastie. Kliknite sem.

Mainstreamový záujem o Bitcoin a kryptomeny rastie. Tu je niekoľko dôkazov

Budúcnosť Coinbase: Lightning Network, obchodovanie na páku či platobná karta

Zakladateľ a generálny riaditeľ zmenárne Coinbase Brian Armstrong bol hosťom populárnej relácie “Ask Me Anything“ (AMA) na Reddite. V rámci nej mali užívatelia tejto sociálnej siete možnosť položiť Armstrongovi otázky týkajúce sa kryptomien a samozrejme najmä zmenárne Coinbase a jej produktov, ako sú Coinbase Custody, Coinbase Earn či Coinbase Pro. Portál Cryptoglobe.com vybral najzaujímavejšie body z celého rozhovoru, ktoré si môžete prečítať v tomto našom článku.

Armstrong o budúcnosti Coinbase: Lightning Network, obchodovanie na páku či platobná karta

Rýchle správy

STABLECOIN USDC: Spoločnosť Circle, za ktorou stojí Goldman Sachs, dala vypracovať tretí nezávisly audit stablecoinu USDC. Bolo potvrdené, že všetkých 293 184 174 USDC je krytých americkým dolárom. Záujem o obchodovanie s týmto stablecoinom rastie. Jeho kapitalizácia je v súčasnosti o 40% vyššia, než pred mesiacom.

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.