Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kik minul kvôli SEC už 5 miliónov dolárov. Regulácie sú v USA stále problém

Článok

SEC
SEC

Ted Livingston, ktorý je generálnym riaditeľom kanadského startupu Kik, prezradil portálu Coindesk, že spoločnosť minula už 5 miliónov dolárov na náklady súvisiace s rokovaním s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEO).

Americká komisia sa domnieva, že distribúcia tonekov, ktorá prebehla pred dvomi rokmi na  platforme Kik, porušila zákony o cenných papieroch. Kik vtedy počas predaja zarobil 97 miliónov dolárov.

Livingson na margo toho počas Token Summitu v New Yorku priznal, že Kik minula už 5 miliónov dolárov počas rokovaní s americkým regulátorom. ,,Strávili sme na tom veľa času. Posledných 18 mesiacov neustále cestujeme do Washingtonu.”

V januári Kik vzhľadom na tieto okolnosti, ktoré považuje zo strany SEC a akýsi druh šikany, uviedol, že bude bojovať proti navrhovanému donucovaciemu konaniu.

Amy Starr, ktorá je šéfkou úradu pre trendy na kapitálových trhoch v SEC, vyjadrila ochotu regulátora spolupracovať s miestnymi podnikmi v oblasti kryptomenových a blockhainových služieb. Starrová tvrdí, že zákony USA o cenných papieroch sú napísané tak, aby boli “dynamické”.

Regulácie sú stále problém

Od roku 2017, počas ktorého nastal najväčší boom okolo ICO, sa do dnešných dní z pohľadu amerických regulácii veľa nezmenilo. Stále prevláda neistota v tom, či kým majú byť tokeny regulované a ktoré kryptomeny možno považovať za cenné papiere a ktoré nie. Napríklad u Bitcoinu a Ethereum prevláda názor, že ide o komodity. V prípade XRP by však mohlo ísť aj o cenné papiere. Podľa toho, o aký druh aktíva ide, sa môže posudzovať, či tieto tokeny nemali byť pred emitovaním na trh registrované u SEC. Mnohé spoločnosti sa preto obávajú, že by mohli mať problémy so zákonom. SEC už v rámci toho rozdala niekoľko vysokých pokút a napríklad rieši vyššie spomínaný Kik.

Nejednoznačné regulácie v USA podľa mnohých odborníkov bránia väčšiemu rozmachu priemyslu okolo blockchainu. Kritici súčasného stavu sa obávajú, že perspektívne firmy z tohto dôvodu opustia Spojené štáty a začnú podnikať v Európe či iných jurisdikciách.

Zmenu by mohol priniesť zákon Token Taxanomy, ktorý by vylúčil kryptomeny z klasifikácie ako cenné papiere. Cieľom tohto navrhovaného zákona je zavedenie regulačnej istoty v prípade blockchainu a kryptomien pre americké spoločnosti a regulačné orgány v USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.