Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kik minul kvôli SEC už 5 miliónov dolárov. Regulácie sú v USA stále problém

Článok

SEC
SEC

Ted Livingston, ktorý je generálnym riaditeľom kanadského startupu Kik, prezradil portálu Coindesk, že spoločnosť minula už 5 miliónov dolárov na náklady súvisiace s rokovaním s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEO).

Americká komisia sa domnieva, že distribúcia tonekov, ktorá prebehla pred dvomi rokmi na  platforme Kik, porušila zákony o cenných papieroch. Kik vtedy počas predaja zarobil 97 miliónov dolárov.

Livingson na margo toho počas Token Summitu v New Yorku priznal, že Kik minula už 5 miliónov dolárov počas rokovaní s americkým regulátorom. ,,Strávili sme na tom veľa času. Posledných 18 mesiacov neustále cestujeme do Washingtonu.”

V januári Kik vzhľadom na tieto okolnosti, ktoré považuje zo strany SEC a akýsi druh šikany, uviedol, že bude bojovať proti navrhovanému donucovaciemu konaniu.

Amy Starr, ktorá je šéfkou úradu pre trendy na kapitálových trhoch v SEC, vyjadrila ochotu regulátora spolupracovať s miestnymi podnikmi v oblasti kryptomenových a blockhainových služieb. Starrová tvrdí, že zákony USA o cenných papieroch sú napísané tak, aby boli “dynamické”.

Regulácie sú stále problém

Od roku 2017, počas ktorého nastal najväčší boom okolo ICO, sa do dnešných dní z pohľadu amerických regulácii veľa nezmenilo. Stále prevláda neistota v tom, či kým majú byť tokeny regulované a ktoré kryptomeny možno považovať za cenné papiere a ktoré nie. Napríklad u Bitcoinu a Ethereum prevláda názor, že ide o komodity. V prípade XRP by však mohlo ísť aj o cenné papiere. Podľa toho, o aký druh aktíva ide, sa môže posudzovať, či tieto tokeny nemali byť pred emitovaním na trh registrované u SEC. Mnohé spoločnosti sa preto obávajú, že by mohli mať problémy so zákonom. SEC už v rámci toho rozdala niekoľko vysokých pokút a napríklad rieši vyššie spomínaný Kik.

Nejednoznačné regulácie v USA podľa mnohých odborníkov bránia väčšiemu rozmachu priemyslu okolo blockchainu. Kritici súčasného stavu sa obávajú, že perspektívne firmy z tohto dôvodu opustia Spojené štáty a začnú podnikať v Európe či iných jurisdikciách.

Zmenu by mohol priniesť zákon Token Taxanomy, ktorý by vylúčil kryptomeny z klasifikácie ako cenné papiere. Cieľom tohto navrhovaného zákona je zavedenie regulačnej istoty v prípade blockchainu a kryptomien pre americké spoločnosti a regulačné orgány v USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne