Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.11.): Mediálny fud, Bitcoinu verí ďalší miliardár a zmena šéfa SEC

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Financial Times a FOX Business varujú pred investíciou do Bitcoinu

Hoci cena Bitcoinu výrazne rastie a blíži sa už svojich historických maxím, masmédia doposiaľ jeho novému rastovému cyklu veľa pozornosti nevenovali. Zdá sa však, že aj v tomto smere nastávajú zmeny, hoci nemožno tvrdiť, že o Bitcoine informujú len v pozitívnom duchu. Ako informoval portal Cointelegraph, niektoré média zvolili v súvislosti s Bitcoinom skôr stratégiu poukazovania na jeho mínusy a riziká, než na to, aby vysvetlili dôvody, prečo jeho cena rastie. Téme sme sa viac venovali v tomto texte.

Čína odvysielala reportáž o Bitcoine, čím opäť len podčiarkla jej nečitateľnosť

Čína potvrdzuje, že v súvislosti s kryptomenami je len veľmi ťažko čitateľná. Správy o potenciálnom zákaze akéhokoľvek držania kryptomien v krajine sa striedajú s pozitívnymi hodnoteniami Bitcoinu napríklad zo strany centrálnej banky (PbOC), no následne sa zas objavia chýry, podľa ktorých chce Čína obmedziť alebo zakázať ťažbu Bitcoinu v jej regiónoch. Tentokrát o ňom hovorila v pozitívnom duchu v rámci celonárodného vysielania. Podrobnosti sa dozviete tu.

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval do Bitcoinu

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval nemalú časť svojho bohatstva do Biticoinu. Dostáva sa tak na zoznam miliardárov, ktorí vidia v tejto kryptomene veľkú perspektívu. Najnovším prírastkom na zoznam miliardárov, ktorí velebia Bitcoin, je Ricardo Salinas Pliego. Zakladateľ firmy Grupo Salinas v stredu na Twitteri uviedol,  že mnoho ľudí sa ho pýta, či investoval do Bitcoinu, takže sa im rozhodol odpovedať. Viac sa dočítate v tomto článku.

SEC bude mať nového šéfa. Clayton hovoril o Bitcoine a jeho budúcnosti

Odchádzajúci šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton sa v relácii na CNBC Squawk Box vyjadril možno naposledy v úlohe šéfa tohto regulátora na adresu Bitcoinu. Jeff Clayton počas svojho funkčného obdobia v SEC bol prítomný pri deviatich odmietnutiach o schválenie prvého Bitcoin ETF, no nikdy sa počas svojho mandátu nevyjadroval na jeho adresu prehnane kriticky. Ak chcete vedieť viac  o tom, čo si o ňom mysli v závere roka 2020, otvorte si tento článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne