Sme aj na sociálnych sieťach
do workshopu o ťažbe kryptomien

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.11.): Mediálny fud, Bitcoinu verí ďalší miliardár a zmena šéfa SEC

Avatar

Článok

zo dňa

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Financial Times a FOX Business varujú pred investíciou do Bitcoinu

Hoci cena Bitcoinu výrazne rastie a blíži sa už svojich historických maxím, masmédia doposiaľ jeho novému rastovému cyklu veľa pozornosti nevenovali. Zdá sa však, že aj v tomto smere nastávajú zmeny, hoci nemožno tvrdiť, že o Bitcoine informujú len v pozitívnom duchu. Ako informoval portal Cointelegraph, niektoré média zvolili v súvislosti s Bitcoinom skôr stratégiu poukazovania na jeho mínusy a riziká, než na to, aby vysvetlili dôvody, prečo jeho cena rastie. Téme sme sa viac venovali v tomto texte.

Čína odvysielala reportáž o Bitcoine, čím opäť len podčiarkla jej nečitateľnosť

Čína potvrdzuje, že v súvislosti s kryptomenami je len veľmi ťažko čitateľná. Správy o potenciálnom zákaze akéhokoľvek držania kryptomien v krajine sa striedajú s pozitívnymi hodnoteniami Bitcoinu napríklad zo strany centrálnej banky (PbOC), no následne sa zas objavia chýry, podľa ktorých chce Čína obmedziť alebo zakázať ťažbu Bitcoinu v jej regiónoch. Tentokrát o ňom hovorila v pozitívnom duchu v rámci celonárodného vysielania. Podrobnosti sa dozviete tu.

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval do Bitcoinu

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval nemalú časť svojho bohatstva do Biticoinu. Dostáva sa tak na zoznam miliardárov, ktorí vidia v tejto kryptomene veľkú perspektívu. Najnovším prírastkom na zoznam miliardárov, ktorí velebia Bitcoin, je Ricardo Salinas Pliego. Zakladateľ firmy Grupo Salinas v stredu na Twitteri uviedol,  že mnoho ľudí sa ho pýta, či investoval do Bitcoinu, takže sa im rozhodol odpovedať. Viac sa dočítate v tomto článku.

SEC bude mať nového šéfa. Clayton hovoril o Bitcoine a jeho budúcnosti

Odchádzajúci šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton sa v relácii na CNBC Squawk Box vyjadril možno naposledy v úlohe šéfa tohto regulátora na adresu Bitcoinu. Jeff Clayton počas svojho funkčného obdobia v SEC bol prítomný pri deviatich odmietnutiach o schválenie prvého Bitcoin ETF, no nikdy sa počas svojho mandátu nevyjadroval na jeho adresu prehnane kriticky. Ak chcete vedieť viac  o tom, čo si o ňom mysli v závere roka 2020, otvorte si tento článok.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (23.11.): Bitcoin hore, ADA s Ethereum mieria do bullrunu

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

V minulém článku, jsem poukazoval na divergenci mezi cenou a objemy, zároveň divergenci mezi cenou a indikátorem Commodity Channel Index, který měří pohybové momentum. Tato analýza by byla platná, pokud by týdenní svíce nevygenerovala obrovské objemy i volatilitu a neudělala na CCI v týdení periodě nové high. Tato situace vlastně překonala obě divergence a ukončila týdenní svíci ve velmi býčí náladě, tudíž je velká pravděpodobnost pokračování růstového trendu.

BTC/USD

Právě zlomení divergence na týdenním časovém rámci dalo bitcoinu ještě 7-14 dní času na další růst. Bitcoinu se ovšem nepodařilo zlomit divergenci na denní periodě a tam stále hrozí velký výplach, až to velcí hráči utnou. V tuto chvíli při exponenciálním trendu nelze říci, kam až bitcoin doletí, ale očekávám ještě jeden zobáček nahoru, než to praskne.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

V aktuální moment to vypadá, že půjdeme přes 20 000 USD. Jak razantně? Na to si budeme muset počkat. Fomo veřejnosti ještě nezačalo a je dost možné, že se spustí až s průrazem 20 000 USD nebo s vyššími čísly. Už teď je jasné, že kryptoměnový trh začíná být hodně při chuti.

Dominance bitcoinu

Analýza dominance

Analýza dominance

Na grafu jsem nakreslil dvě situace. Je velmi pravděpodobné, že dominance otestuje support 62 % a následně se od něj odrazí, jako tomu bylo v historii. Následně jsem spíše pro variantu A, že BTC utrhne svoji dominanci a poletí nahoru. Ovšem celá situace bude velmi citlivá, protože s poklesem altcoinů malý stačí přesun kapitálu a to zapříčiní extrémní nárůst cen altcoinů. Kdyby nastala varianta B, tak přijde altseason. Nyní mají altcoiny ještě pár týdnů šanci na růst cen.

ETH/USD

Ethereum k bitcoinu udrželo uptrend a celá konstrukce míří do exponenciálního rozjezdu. Ethereum by mělo dojet až do 750 – 800 USD. Pokud by exponenciální křivka chtěla opravdu vystřelit, tak další rezistence je až kolem 1 000 USD. Ethereum na rozdíl od bitcoinu má opravdu čistý korekční graf.

Graf ethereum

Graf ethereum

ADA/USD

Cardano nemá tak čistý graf jako ehtereum, ale jeho křivka nám říká jasnou rozjezdovou plochu pro budoucí bullrun.  Nyní očekám dotek rezistence na 0,18 USD, kde by mohlo přijít nějaké to cuknutí a reakce, kterou by mohlo high posledního swingu udržet (0,15 USD). Na rozdíl od etheru má Cardano mnohem delší a zploštěnou rozjezdovou plochu, proto můžeme předpokládat, že finální výstřel cardana bude mnohem ziskovější než třeba u etheru.

Analýza Cardana

Závěr analýzy

Kryptoměnový trh mi dělá aktuálně radost. I přestože se mi nyní na bitcoinu tolik nedaří, tak ziskovost na těžbě nám krásně roste a swingové obchody s altcoiny výborně navyšují naší ziskovou křivku. Je dobře, že altcoiny se odrazily ze dna při stagnaci ceny bitcoinu. Je to upřímně dříve než jsem očekával, neboť altcoiny mohly začít růst až třeba po výrazném poklesu ceny BTC. Ten trh je nyní živý a vypadá do konce roku zajímavě. O to více se těším na rok 2021/2022, kdy pravděpodobně zažijeme další bullrun kryptoměnového světa spojeného s příchodem státních virtuálních měn.

Pokud chceš mít TOP informace o dění v kryptoměnovém světě a možné vstupy právě do altcoinů, přidej se do naší party. Kromě mnoha návodů a videí, máš u zlatého členství 50% slevu a přístup do úzké a klidné tradingové komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.11.): Nedostatok BTC, PayPal, Google Trends či Monero

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Na našich stránkach sme niekoľkokrát zmieňovali, že podľa analytického nástroja Google Trends je vyhľadávanie slova Bitcoin ešte ďaleko od toho, aby dosiahlo hodnoty zo záveru roka 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun. Brad Michelson z eToro si však myslí, že to tak nie je a že vyhľadávanie Bitcoinu je už vyššie, než v roku 2017. Na túto dôležitú tému sme sa pozreli podrobnejšie v tomto článku.

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Bitcoinov môže byť čoskoro nedostatok. Prispieva k tomu ich tokenizácia

V priebehu roka 2020 sa stala populárnym trendom takzvaná tokenizácia Bitcoinu. Rast popularity tohto spôsobu, akým je možné previesť hodnotu držaného Bitcoinu na Ethereum blockchain (alebo iné blockchainy), však môže viesť až k situácii, kedy sa výrazne zníži ponuka bitcoinov, ktoré budú na predaj. Najznámejším typom tokenizovaného Bitcoinu je Wrapped Bitcoin (WBTC) na blockchaine Ethereum, no svoje vlastne riešenie už oznámila aj burza Binance a chystajú sa aj ďalšie blockchainy.  To všetko môže v konečnom dôsledku viesť k tomu, že bitcoinov na predaj bude čoraz viac ubúdať. Viac sa dočítate tu.

Bitcoinov môže byť čoskoro nedostatok. Prispieva k tomu ich tokenizácia

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Spoločnosť Pantera Capital si myslí, že PayPal sa už výrazným spôsobom podpísal pod súčasný rast ceny Bitcoinu a nemuselo to pritom byť len v dôsledku pozitívnej nálady, ktorá vznikla okolo trhu s kryptomenami, keď firma oznámila svoj vstup do kryptosektora. Firma Pantera Capitals sa totiž domnieva, že PayPal aktívne kupuje množstvo bitcoinov, ktoré sa dostávajú do obehu po ich vyťažení. Viac sa dočítate tu.

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Cena Bitcoinu je menej volatilná, než mnohé akcie v indexe S&P500

Spoločnosť Van Eck zverejnila v piatok výsledky výskumu, ktorý naznačuje, že Bitcoin je v súčasnosti menej volatilný než niečo medzi štvrtinou až tretinou akcii kótovaných v indexe S&P500, ktorý združuje najhodnotnejšie akcie obchodované na amerických burzách. VanEck na základe týchto zistení upozornil, že označovanie Bitcoinu za prilíš volatilné aktívum, ktoré je veľmi odlišné od tradičných akciových a kapitálových trhov je už nepravdivé. Ak vás téma zaujala, viac sa dozviete tu.

Koniec privátnych kryptomien? CipherTrace tvrdí, že dokáže sledovať transakcie Monero

Kryptografická analytická firma CipherTrade v piatok ozámila, že podala na schválenie dva patenty schopné sledovať transakcie na súkromie zameranej kryptomeny Monero (XMR). Spoločnosť to oznámila vo svojom blogovom príspevku, v ktorom uviedla, že patenty obsahujú forenzné nástroje na preskúmavanie tokov transakcii Monero (XMR), ktoré pomáhajú pri vyšetrovaní podozrivých finančných transakcii. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Avatar

Článok

zo dňa

od

PayPal Bitcoin

Spoločnosť Pantera Capital si myslí, že PayPal sa už výrazným spôsobom podpísal pod súčasný rast ceny Bitcoinu a nemuselo to pritom byť len v dôsledku pozitívnej nálady, ktorá vznikla okolo trhu s kryptomenami, keď firma oznámila svoj vstup do kryptosektora.

Firma Pantera Capitals sa totiž domnieva, že PayPal aktívne kupuje množstvo bitcoinov, ktoré sa dostávajú do obehu po ich vyťažení. ,,Keď PayPal oznámil, že do toho ide, objemy obchodovania explodovali. Volume (objemy obchodov) na itBit za posledné štyri týždne výrazne vyleteli nahor, PayPal už teraz kupuje okolo 70% bitcoinov, ktoré prichádzajú na trh,“ uviedla.

ItBit je platforma pre obchodovanie kryptomien pod záštitou PAXOS. Práve táto firma uzavrela s PayPal partnerstvo súvisiace s jeho novovznikajúcimi službami, keďže Paxos disponuje ťažko nadobudnuteľnou licenciou BitLicense od regulátora New York Department of Financial Services.

Na grafe môžete vidieť nárast volume (objemov obchodovania) na ItBit po oznámení vstupu PayPal do kryptosektora. Firma Pantera si myslí, že tento nárast súvisí s kupovaním Bitcoinov priamo pre PayPal:

Pantera sa zároveň domnieva, že ďalším významným hráčom, ktorý akumuluje bitcoiny, je Cash App. Ide o aplikáciu pre realizovanie instantných online platieb spadajúcu pod spoločnosť Square, ktorú vlastní známy fanúšik Bitcoinu a zakladateľ Twitteru Jack Dorsey.

Pokiaľ ide o PayPal, ten oznámil, že svoje kryptoslužby globálne rozbehne až v roku 2021, no v USA už „otvoril dvere“ zhruba pred štyrmi týždňami. Najprv približne pre 10% svojich zákazníkov, no pred pár dňami mal kryptomeny sprístupniť už na celom americkom trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoinov môže byť čoskoro nedostatok. Prispieva k tomu ich tokenizácia

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

V priebehu roka 2020 sa stala populárnym trendom takzvaná tokenizácia Bitcoinu. Rast popularity tohto spôsobu, akým je možné previesť hodnotu držaného Bitcoinu na Ethereum blockchain (alebo iné blockchainy), však môže viesť až k situácii, kedy sa výrazne zníži ponuka bitcoinov, ktoré budú na predaj.

Najznámejším typom tokenizovaného Bitcoinu je Wrapped Bitcoin (WBTC) na blockchaine Ethereum. Jeden WBTC sa rovná jednému BTC. WBTC je možné nadobudnúť uzamknutím svojho BTC pomocou smart kontraktu. Inak povedané, ak máte bitcoiny, môžete za ne týmto spôsobom dostáť token, ktorý má rovnako hodnotu, no beží na blockchaine Ethereum. Prečo by to však niekto robil? Nuž hlavne z dôvodu, že s takýmto “bitcoinom” sa dajú využívať príležitosti, ktoré ponuka Ethereum ekosystém. Najväčšiu popularitu má v rámci DeFi projektov ako sú Aave či UniSwap.

Podľa portálu CoinMarketCap existuje už 124 766 Wrapped BTC, čo znamená, že sa celkovo takto uzamklo už 124 766 BTC. Nejde však o jediný typ tokenizovaného Bitcoinu. Existuje ich viac, pričom veľký potenciál sa prisadzuje najmä novému BTCB – čo je tokenziovaný Bitcoin na Binance Smart Chaine. Burza Binance podobne ako v prípade iných trendov cíti, že chce zohrať dôležitú úlohu aj v tejto oblasti, pričom využitie môže nájsť u projektov ako sú Beefy, Bakery, Pancake či v protokole CREAM. V čase písania tohto článku existuje už 9 600 takto tokenizovaných BTC.

Zároveň treba uviesť, že vlastné spôsoby, ako sa budú uzamykať bitcoiny v rámci smart kontrakt platforiem naznačujú aj ďalšie blockchainy – či už ide o Polkadot alebo Solana.

Čím viac bitcoinov sa takto uzamkne, tým bude menej bitcoinov reálne na predaj. Zníži sa tým ich ponuka, čo môže mať potenciálne pozitívny vplyv na rast ich hodnoty. Automaticky to však neznamená, že to tak určite bude.

Čo-to naznačil k tejto téme Aaron Wright na Twitteri. Uviedol, že aktuálne bolo wrappovaných len zhruba 0,6% existujúci ponuky Bitcoinov. Avšak rast tohto trendu je jadnoznačný. ,,Čo sa stane, keď to bude 10%?,“ spýtal sa.

Na záver by sme doplnili, že existujú teórie, podľa ktorých by problémy škálovania Bitcoinu a jeho drahých transakcií mohla riešiť práve jeho tokenizácia. Dennodenné platby bitcoinom by skrz takéto wrappované bitcoiny mohli prebiehať na iných blockchainoch, ktoré sú potenciálne rýchlejšie a lacnejšie a “tvrdé” platby by sa diali priamo na Bitcoine. Upozorňujeme však, že ide len o teóriu a takáto alternatíva má množstvo kritikov.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Cena Bitcoinu je menej volatilná, než mnohé akcie v indexe S&P500

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Spoločnosť Van Eck zverejnila v piatok výsledky výskumu, ktorý naznačuje, že Bitcoin je v súčasnosti menej volatilný než niečo medzi štvrtinou až tretinou akcii kótovaných v indexe S&P500, ktorý združuje najhodnotnejšie akcie obchodované na amerických burzách.

VanEck na základe týchto zistení upozornil, že označovanie Bitcoinu za prilíš volatilné aktívum, ktoré je veľmi odlišné od tradičných akciových a kapitálových trhov je už nepravdivé. Realita totiž ukazuje, že najväčšia kryptomena sa obchoduje s volatilitou podobnou mnohým rešpektovaným akciám.

Pri pohľade na hodnotu akcii S&P500 od začiatku roku 2020 možno uviesť, že 29% firiem z tohto indexu zaznamenalo volatilnejšie pohyby svojej hodnoty než Bitcoin a 22% z nich aj v rámci časového úseku posledných 90 dní.

VanEck si dovolil uverejniť tieto pre Bitcoin pozitívne správy napriek tomu, že ako správcovská firma drží značnú časť svojich financií v na zlato zameraných fondoch, pričom zlato je označované za hlavného konkurenta Bitcoinu.

Na druhú stranu treba uviesť, že táto spoločnosť sa nikdy Bitcoin nestavala chrbtom. Dokonca sa snažila o schválenie Bitcoin ETF u Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), no jej žiadosť rovnako ako doposiaľ všetky ostatné žiadosti o ETF bola zamietnutá. Spoločnosť taktiež nedávno vydala správ, v ktorej odporučila inštitucionálnym investorom zváženie expozície do Bitcoinu. Je teda možné, že VanEck si týmto spôsobom pripravuje pôdu, pre podanie ďalšej žiadosti o schválenie prvého Bitcoin ETF.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

Koniec privátnych kryptomien? CipherTrace tvrdí, že dokáže sledovať transakcie Monero

Avatar

Článok

zo dňa

od

monero

Kryptografická analytická firma CipherTrace v piatok ozámila, že podala na schválenie dva patenty schopné sledovať transakcie na súkromie zameranej kryptomeny Monero (XMR).

Spoločnosť to oznámila vo svojom blogovom príspevku, v ktorom uviedla, že patenty obsahujú forenzné nástroje na preskúmavanie tokov transakcii Monero (XMR), ktoré pomáhajú pri vyšetrovaní podozrivých finančných transakcii. Inak povedané firma zrejme disponuje technológiou, ktorá dokáže zhromažďovať dáta o transakciách tejto kryptomeny až smerom k tomu, že dokáže odhaliť totožnosť ich zadávateľov.

,,Schopnosti sledovania Monero spoločnosťou CipherTrace umožnia (poskytovateľom služieb s virtuálnymi aktívami) zistiť, kedy môže mať prichádzajúca kryptomena XMR kriminálny pôvod, čo im umožní primerane riskovať transakcie so zákazníkmi podľa požadovaných predpisov. Našim cieľom je umožniť detekciu kriminálnych používateľova a tým v budúcnosti zvýšiť bezpečnosť a udržateľnosť súkromných mincí ako je Monero,” uvádza firma v oznámení.

CipherTrace sa orientuje na potenciálnu de-anonymizáciu Monero už od začiatku roka 2019. Tento rok sa zároveň zapojila do projektu Amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť, ktorá oslovila firmy, ktoré jej vedia pomôcť s odľahčovaním nelegálnych kryptomenových transakcií. V žalúdku ministerstva ležalo práve Monero, ktoré je najčastejšie používanou krypotmenou pri nelegálnej činnosti.

Hoci CipherTrace tvrdí, že má nástroje schopné sledovať transakcie Monero a potenciálne odhaliť aj ich zadávateľov, nie všetci sú o tom presvedčení. Až čas teda ukáže, či to tak naozaj aj je.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Je Bitcoin už vyhľadávanejší, než v roku 2017? Odpoveď nie je jednoznačná

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Google

Na našich stránkach sme niekoľkokrát zmieňovali, že podľa analytického nástroja Google Trends je vyhľadávanie slova Bitcoin ešte ďaleko od toho, aby dosiahlo hodnoty zo záveru roka 2017, kedy vrcholil predchádzajúci bullrun.

Aj pri pohľade na súčasné čísla Google Trends môžeme skonštatovať, že vyhľadávanie slova “Bitcoin” je dnes len na úrovni 21 bodov zo 100, pričom hodnota 100 pripadá k zmieňovanému decembru 2017. Ak by sme sa teda odrážali od týchto dát, môžeme skonštatovať, že záujem retailových (malých) investorov o Bitcoin je v porovnaní so záverom roka 2017 minimálny. To by znamenalo, že súčasný rast ceny je poháňaný skôr inštitúciami, než malými investormi, ktorí naskakujú na vlak, aby im neušla investičná príležitosť (takzvané FOMO – strach z premeškanej príležitosti).

Odlišný pohľad na vec však prezentoval Brad Michelson, ktorý pracuje pre marketingové oddelenie investičnej platformy eToro. Michelson totiž tvrdí, že tieto dáta Google Trends nie sú správne prezentované a súčasný záujem o vyhľadávanie Bitcoinu je podľa neho už vyšší, než bol závere roku 2017.

Odôvodňuje to tvrdením, že Google zarátava do výstupných výsledkov len vyhľadávanie jedného konkrétneho slova a nie jeho kombinácie so súvisiacimi slovami. Inak povedané ukazuje len výsledky pre vyhľadávané slovo “Bitcoin” ale nezarátava do tejto štatistiky napríklad vyhľadávanie kombinácie slov “Bitcoin Price” a podobne, pričom práve kombináciu slov “Bitcoin Price” označil Michelson za kľúčovú.

Michelson tvrdí, že pri pohľade na dáta platformy SEMrush je záujem o vyhľadávanie Bitcoinu v novembri 2020 už o 356% vyšší, než bol v decembri 2017. Konkrétne v decembri 2017 sa mal Bitcoin vyhľadať 2,5 milióna krát, kým v súčasnosti má ísť o 8,9 milióna vyhľadávaní.

Náš názor

Pokúšali sme sa zistiť, ako funguje Google Trends, no jednoznačnú odpoveď na to, či sú vo výsledkoch vyhľadávania zarátané aj kombinácie slov (napr. „Google Price“) alebo len kľúčové slovo (“Bitcoin“) sme nenašli. Avšak na oficiálnej stránke, kde sú uvedené typy, ako na Google Trends vyhľadávať  je uvedené, že pri vyhľadávaní slov “tennis shoes” vám do konečných výsledkov môžu byť zarátané aj vyhľadávania typu “funny shoes for tennis” a podobne, z čoho usudzujeme, že Google Trends podľa všetkého ZARÁTAVA aj kombinácie slov a nie len  konkrétne slovo. Ak je to pravda, tak sa Michelson musí mýliť.

Zároveň treba uviesť, že vyhľadávanie “Bitcoin price”, ktoré označil Michelson za najvýznamnejšie, je podľa Google Trends taktiež v porovnaní so záverom roka 2017 veľmi nízke – aktuálne je na 17 bodoch zo 100.

V tomto čase sa teda prikláňame skôr k tomu, že retailový záujem o hľadanie informácii o Bitcoine taký veľký, ako bol v závere roku 2017 ešte nie je.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

CIO giganta BlackRock očakáva, že Bitcoin do značnej miery zaujme pozíciu zlata

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin BlockRock

CIO spoločnosti BlackRock, ktorá je najväčším správcom aktív na svete, pripustil, že Bitcoin sa stal trvalou súčasnosťou globálneho finančného systému a už nikam nezmizne, ako sa domnievali mnohí jeho odporcovia.

Rick Rieder sa na adresu Bitcoinu vyjadril v rozhovore pre televíziu CNBC, v ktorom dokonca naznačil, že Bitcoin má reálnu šancu stáť sa plnohodnotnou konkurenciou zlata. ,,Do značnej miery zlato nahradí (zaujme jeho pozíciu), pretože je funkčnejší (použiteľnejší) než tehlička zlata,” skonštatoval.

Spoločnosť BlackRock, Inc. vznikla v roku 1988 v New Yorku a podľa výsledkov zo štvrtého kvartálu 2019 je vôbec najväčšou správcovskou firmou na svete s aktívami v hodnote 7,4 bilióna dolárov. Pôsobí v minimálne 30 krajinách sveta a má viac než 70 pobočiek. Firma je súčasťou S&P500 a S&P 100 indexu najhodnotnejších firiem obchodovaných na amerických burzách.

Porovnávanie Bitcoinu so zlatom

Ako sme to zmieňovali na Kryptonovinkách už mnohokrát, Bitcoin je so zlatom často porovnávaný pre ich podobné vlastnosti. Podobne ako zlato aj Bitcoin má obmedzené množstvo, no kým u zlata v skutočnosti nevieme presne určiť, koľko ho zostáva vyťažiť, v prípade Bitcoinu vieme, že ho nikdy nebude viac ako 21 miliónov.

Bitcoin má zároveň ďalšie výhody oproti zlatu – je digitálny a teda je ľahko prevoditeľný a zameniteľný. Použiť zlato ako platobný prostriedok je minimálne veľmi komplikované až nemožné. Pri fyzickom zlate taktiež existujú zjavné problémy pri jeho presune, obzvlášť ak ide o zlato vo väčšej hodnote.

TIP: Histórii zlata a jeho porovnaniu s Bitcoinom sa venoval aj YouTube kanál Zaujalo ma:

Známych osobností z investorského sektora, ktoré uznávajú potenciál Bitcoinu výrazne pribúda. Tento proces dá sa povedať naštartoval v úvode roka rešpektovaný miliardár Paul Tudor Jones, nasledoval ho Stanley Druckenmiller nuž a napríklad pár dní dozadu priznal nemalú investíciu do Bitcoinu aj tretí najbohatší Mexičan Ricardo Saligas Pliego.

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval do Bitcoinu

Samotná spoločnosť BlackRock má skrz firmu Microstrategy, v ktorej má podiel, svoju pozíciu v Bitcoine. Firma veľkého fanúšika tejto kryptomeny Michaela Saylora totiž iniciovala v priebehu augusta a septembra obrovskú akvizíciu, v rámci ktorej nakúpila bitcoiny v hodnote 425 miliónov dolárov. Celkovo išlo o 32 500 BTC, ktoré majú dnes hodnotu už vyše 600 miliónov dolárov. Microstrategy však tvrdí, že tieto bitcoiny neplánuje predať.

Na záver dopĺňame, že súčasná trhová kapitalizácia zlata je takmer 30-násobne vyššia, než kapitalizácia Bitcoinu. Aby sa teda Bitcoin mohol rovnať zlatu, musí ešte prejsť veľmi dlhú cestu. Zlato má svoju bohatú históriu a za hodnotné ho vníma azda každý človek tejto planéty, kým adopcia kryptomien je minimálna a podľa rôznych odhadov vlastní kryptomeny medzi 0,1% až 1% ľudí. Aby sa teda Bitcoin mohol porovnávať so zlatom, musí mať nielen lepšie vlastnosti, ale získať si predovšetkým podobnú dôveru u ľudí, čo je proces, ktorý môže trvať desiatky rokov.

Zdroj: cointelegraph.com, Martin Gregor

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: ATH Bitcoin vs. altcoiny, Čína opäť hajpuje BTC a kupuje ho aj mexický miliardár

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptonews piatok

Tradične v piatok prináša YouTube kanál Zaujalo ma prehľad TOP správ zo sveta kryptomien za posledných pár dní. Dočítať ste sa o nich mohli tradične aj na našej stránke Kryptonovinky.sk, ale ak vám niečo ušlo, v dnešnom videu sa dozviete aj o tom, že Bitcoin vytvoril nové ATH v kapitalizácii, že ťažiarom sa už darí tak ako pred májovým halvingom, či o tom, ako Čína hajpuje Bitcoin. Dozaista zaujímavou témou je aj kritika Bitcoinu v amerických médiách či informácia, podľa ktorej do BTC investoval už aj rešpektovaný mexický  miliardár. Neprehliadnite ani novinky o Ethereum 2.0 čí výsledky prieskumu o kryptomenách medzi miliónármi.

Čítať ďalej

Bitcoin

SEC bude mať nového šéfa. Clayton hovoril o Bitcoine a jeho budúcnosti

Avatar

Článok

zo dňa

od

Jay Clayton Bitcoin

Odchádzajúci šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Jay Clayton sa v relácii na CNBC Squawk Box vyjadril možno naposledy v úlohe šéfa tohto regulátora na adresu Bitcoinu.

Jay Clayton počas svojho funkčného obdobia v SEC bol prítomný pri deviatich odmietnutiach o schválenie prvého Bitcoin ETF, čo by bolo v súvislosti s Bitcoinom podľa všetkého vnímané ako mimoriadne býčí krok, ktorý by pravdepodobne vyhnal cenu BTC výrazne vyššie. Clayton to však vždy obhajoval tým, že Bitcoin sa obchoduje vo výraznej miery na neregulovaných burzách a tak má jeho komisia pádne dôvody spochybňovať nemanipulovateľný charakter jeho ceny. Clayton na druhú stranu nikdy Bitcoin výrazne nekritizoval a tak jeho pôsobenie na čele SEC v súvislosti s Bitcoinom možno charakterizovať aj ako “vyčkávajúce”.

V relácii Squawk Box na CNBC potvrdil, že počas jeho mandátu SEC vnímala Bitcoin skôr ako komoditu a upustila od tézy, že by malo ísť o cenný papier, čo samozrejme neplatí pre mnoho iných kryptomien. Najmä tých, ktoré vznikli počas ICO horúčky. Zároveň si myslí, že Bitcoin sa ukázal ako schopný platobný mechanizmus a tiež uschovateľ hodnoty.

Počas rozhovoru taktiež uviedol, že neefektívnosť súčasných platobných systémov vedie k tomu, že Bitcoin je čoraz populárnejší. Preto očakáva, že jeho popularita bude aj ďalej rásť popri tom ako sa v súvislosti s ním budú vytvárať nové regulačné predpisy.

,,Vidíme, že naše súčasné platobné mechanizmy, domáce aj medzinárodné, sú neefektívne. Táto neefektivita je to, čo riadi vzostup popularity Bitcoinu. A uvidíme toho ešte viac. Uvidíme ako dozrieva a uvidíme viac regulácii okolo digitálnych platieb,” skonštatoval.

Clayton nastúpil do pozície šéfa SEC v januári 2017, po tom ako ho na túto pozíciu dosadil Donald Trump. Portál Cointelegraph v súvislosti s ním poznamenal, že po jeho odchode bude existovať pravdepodobne väčšia šanca na schválenie Bitcoin ETF. Avšak skôr, než sa budeme radovať, si treba počkať na to, kto ho v tejto dôležitej funkcii nahradí. Až predstavenie kabinetu prezidenta Joea Bidena veľa naznačí, čo môže očakávať Bitcoin z pohľadu regulácii v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-