Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval do Bitcoinu

Článok

Salinas Pliego Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najbohatších mužov Mexika investoval nemalú časť svojho bohatstva do Biticoinu. Dostáva sa tak na zoznam miliardárov, ktorí vidia v tejto kryptomene veľkú perspektívu.

Najnovším prírastkom na zoznam miliardárov, ktorí velebia Bitcoin, je Ricardo Salinas Pliego. Zakladateľ firmy Grupo Salinas v stredu na Twitteri uviedol,  že mnoho ľudí sa ho pýta, či investoval do Bitcoinu, takže sa im rozhodol odpovedať: ,,Áno. Investoval som doňho 10% môjho likvidného portfólia. Bitcoin chráni ľudí pred vyvlastnením zo strany vlád.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Svojim followerom zároveň odporučil, aby si prečítali knihu “El Patron Bitcoin”, ktorú označil za najdôležitejší nástroj pre správne pochopenie tejto kryptomeny.

Muž s odhadovaným majetkom 12 miliárd dolárov popri tom prezradil, že zvyšných 90% svojho investičného portfólia sústredí do firiem, ktoré sa špecializujú na ťažbu drahých kovov. Podčiarkuje to skutočnosť, že Salinas sa bojí potenciálnej hyperinflácie. Investíciou do Bitcoinu a firiem, ktoré ťažia drahé kovy, sa pred jej potenciálnymi dôsledkami chráni, pretože Bitcoin rovnako ako drahé kovy má obmedzenú zásobu.

Údajne tretí najbohatší Mexičan v ďalšom twete odsúdil vládny fiat, o ktorom povedal, že “nestojí za nič” a ľudom odporučil, aby vždy diverzifikovali svoje portfólio.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.